Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Mit gondoltok a "Kezdő hackere...

Mit gondoltok a "Kezdő hackerek kézikönyve" c. könyvről?

Figyelt kérdés

A könyv magyar, Fehér Krisztián írta.

Bele olvasgattam itt:

[link]

A kérdés adott. Aki már találkozott vele, esetleg már olvasta. Mi a véleményetek róla?

És most ez nem az a tipik téma akar lenni -ha valaki félreértené- hogy "Huh hacker akarok lenni, jó lesz kezdésnek?" és társai. Nem. A könyvre vagyok kíváncsi, mi a véleményetek róla? Tartalmát, felépítését, szókincsét, etc. értve? Érdemes lenne elolvasni egy háttértudással rendelkező számára, aki esetleg ebbe az irányba fordulna el?

A rosszindulatúak számára meg: Tudom, tudom. Ez magyar könyv. Azt is tudom hogy angol dokumentumokból jobban lehet tanulni. De az istenit, akinek csak egy A2-B1 közötti szintű tudása van (igen, nekem is.) az hogy a fenébe értse meg a szakmai könyveket angolul?

Alapfeltétel angol az IT-ben, oké. Idővel ki is fog alakulni, és fejlődni fog a nyelvtudás, de mellette el is kell kezdeni valahol az IT vonalat.

Mindegy, nagyon eltértem a témától, szóval a kérdés:

Aki olvasta már a könyvet, vélemény? :D



2018. okt. 22. 19:28
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát, most gazdinfós középiskola mellett itthon is el kezdtem tanulni a dolgokat. Köztük a programozási szemlélet módot, alapokat, hálózat alapokat (Ez után külön el akarok majd olvasni egy TCP/IPre specializalodott könyvet), ezek után egy SQL könyvet is át fogok tanulmányozni, közben két script nyelvet meg akarok tanulni (Python, Bash) és egy OOP nyelvet (C#, vagy C++) az alapok után. Ezen kívül egy röpke 100 oldalas könyv is a Kriptográfiáról a tervek között van, valamint még egy Linux alapok könyv is, es egy PHP-s is.

Ezeknek a felével fogunk csak foglalkozni a maradék 3 évben a suliban, és akkoris csak nagyon feluletesen szerintem. Mire meg lesz az OKJ, az OKJ szintnél sokkal jobban el akarok melyülni a szakmában. Tervek szerint az előbbi felsorolt (+ami még jön) dolgok már a fejembe lesznek addigra. :D Egy pár ághoz érteni fogok / akarok majd, és majd ezek után tervezek tovább mozdulni nagyobb szinten az IT Sec irány felé egy olyasmi képzéssel például, utána megtobb onkepzessel. Remélem össze fog jönni, köszi mindent amit leirtal. //teló

2018. okt. 27. 00:57
 12/14 anonim ***** válasza:
70%
Na mondhatok egy témát, akkor a TCP/IP-re feküdj rá. Meg a linux-ra.
2018. okt. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

THC/IP előtt nem kéne egy Hálózati alapismeret háttértudás?

Most párhuzamba (sulin kívül) a programozás alapokat, hálózatot tanulom, és még ezek mellé párhuzamosan el akarom kezdeni a Linux ismereteim fejlesztését, ezek után pedig a script nyelveket, THC/IP-t, és majd közbe valamikor az adatbázist, Kriptográfiai ismereteket, talán egy kis webfejlesztest is. Plusz még persze ami jön :D

Ezek a jelenlegi tervek, inkabb a Linuxra meg a THC/IP-re kéne jobban rá feküdnöm? Bár idővel úgyis "mindenbe" bele kóstolok kicsit, vagyis (remélhetőleg) tudni fogok sok mindent legalább alapfokon. //teló

2018. okt. 28. 00:22
 14/14 anonim ***** válasza:
51%
Linfoson toljak de winfos is jobb
2018. okt. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!