Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudok kibontai egy ....

Hogyan tudok kibontai egy . Rar filet jelszó nélkül?

Figyelt kérdés
Nemrégiben találtam egy régi pendriveomon egy rar filet, amin csomó értékes régi kép van, de egy istenért sem emlékszek a jelszóra..Próbáltam több félre szoftwerrel is kinyitni, de semmi eredménye, csomót kutattam utána a neten is, de semmi használható...esetleg valakinek valami ötlete? Nagyon hálás lennék :D

2018. nov. 14. 01:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Jelszó nélkül sehogy
2018. nov. 14. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Jelszó nélkül leginkább SEHOGY.

A RAR ugyanis normális, erős titkosítást használ. A titkosítás kulcsa pedig maga a jelszó. Ergo, a jelszó nélkül a büdös életben vissza nem fejted.

Ha valami részlet rémlik a jelszóból, akkor megpróbálkozhatsz a szótáras támadással, megadva azokat a szavakat, amik szerinted szerepelnek benne. Vagy, ha tudod, hogy a jelszó rövid (3-4 karakter), akkor lehet némi esélyed brute force-szal is.


Ha viszont hosszú és bonyolult jelszót használtál, akkor felejtsd el a dolgot, mert egy szuperszámítógépnek is évszázadokba kerülne feltörni.

2018. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Képzelj el egy rubikkockát. Ez a kocka az adott jelszó hatására összekeveredik és csak a jelszó ismeretében lehet újra kirakni.

Na ez a gond a tömörített állományokkal. Nem egy kapu van amit meg tudsz kerülni vagy be tudsz rajta törni. A jelszó nélkül nem kapsz vissza értelmes adatot, így gyakorlatilag használhatatlan

2018. nov. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!