Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Sürgős! A külső vinyóm bekapot...

Sürgős! A külső vinyóm bekapott valami vírust. Minden film, kép nem lejátszható, Mögé van írva hogy INFOWAIT. Mit kellene tennem, hogy hozhatom helyre?

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt már sehogy. Ha zsarolóvírus titkosította le, akkor olyan módon történt meg, hogy az nem törhető fel. Ilyenkor általában valahol kapsz valamilyen üzenetet, hogy fizess X Bticoin-t és megkapod a feloldókulcsot - csakhogy egyrészt zsarolónak nem teljesítünk feltételt, mert akkor sosem fognak eltűnni, másrészt nem garantált hogy tényleg kifizetsz százezreket és kapsz is cserébe valamit.

Egy dolgot tehetsz: rákeresel a veled történt eset körülményeire, hátha van exploit a titkosítás kikerülésére vagy a feloldásra fizetés nélkül. Erre kevés esély van, különben nem lenne hatékony a zsarolás.

Feltételezve hogy minden fontos dolgot egy körültekintő ember nem egy példányban és nem egy helyen tart, a kritikus dolgaid el vannak mentve biztos helyen, így az amit elvitt a vírus, újra le tudod tölteni majd gond nélkül. Ha nem így van, akkor ez sajnos tanulópénzt a megfelelő vírusvédelem, körültekintő internethasználat és a biztonsági mentés fontossága témakörben.

2018. nov. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vannak zsarolóvírusok, melyeknek nyilvánosan elérhető a megfejtést lehetővé tevő ellen-programja.

Azonosítani kellene hogy milyen vírusról van szó.

Utána valami tiszta rendszeren kellene csatlakoztatni a külső merevlemezt, vigyázva, hogy a "mappa megnyitása" funkcióval legyen megnyitva, nehogy elinduljon bármi.

Olvasd át e cikket:

[link]

2018. nov. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát nem . Két helyen volt, a gépen, meg a külső vinyón, de a gépet újraraktam, és a külső vinyón voltak a mentések. A többszáz filmem haggyán, de a fényképeimet cseszhetem.
2018. nov. 18. 17:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Valami fájlba nem írta be hogy milyen változatról van szó? Úgy olvastam, hogy mappában létrehoz valami HTML fájlt és beleírja hogy "Your files encrypted by <név>"...

sok zsarolóvírus visszafejtő-programját közzétették már.

2018. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már mindegy. Formáztam az egészet. Kb 600 film, és 100 fénykép ugrott.
2018. nov. 18. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!