Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Samsung Allshare programmal...

Suri gyuri kérdése:

Samsung Allshare programmal nézek PC-ről lejátszott videot a TV-n. Kép hang tökéletes, de a PC-n magyarul beszélő film az Allshare-n lejátszva angolul beszél. Hogyan lehet ezen változtatni? A film MKV kiterjesztésű.

Figyelt kérdés

2016. dec. 10. 21:20
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Esetleg:

Menu > Sound > Audio language


Végső esetben pl. MKVToolnix programmal lehet a hangcsatornák sorrendjén változtatni.

2016. dec. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A válaszodat köszönöm, a jóakarat megvolt.


Az első variáció nem megy, nincs menü az allshare lejátszóban. Az mkvtoolnix-ot letöltöttem, itt ki lehet venni a hangsávokat, viszont át kell konvergálni az egész filmet, ami 7 giga. Ilyenből van negyven.Fimenként 15 perc. Egyszerűbb módszer nincs?

2016. dec. 11. 20:03
 3/5 CspCsj ***** válasza:

Talán nem kell "konvergálni":

1. MKVToolnix ablakban válts baloldalon az "edit headers" menüpontra

2. nyisd meg a módosítandó MKV fájlt (vagy csak "húzd bele" a program ablakába)

3. minden "Audio track"-en belül három mezővel lehet variálni:

- "Default track" - alapértelmezett hangsáv (értelemszerűen csak az egyiknél állítsd "yes"-re)

- "Track enabled" - sáv ki/bekapcsolása

- "Forced display" - "erőltetett" sáv (a fenti Default mezőt felülbírálja, "yes"-nél mindenképpen ezt használja)


Ha változtattál valamit, akkor fent a "Header editor" menü > Save pontjával tudod menteni. (vagy a Ctrl+S kombinációval)

A mentés pillanatok alatt történik.


Megj.:

Elvileg egyik mező állítgatása is elég, de lehet hogy több variációt is ki kell próbálni - majd írd meg hogy így sikerült-e.

2016. dec. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 CspCsj ***** válasza:
A "Forced" legyen "kényszerített", a fordításom az ami erőltetett... :D
2016. dec. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kösz a részletes leírást, sajnos így sem megy, kipróbáltam a kombinációkat. Kénytelen vagyok a "muxing"

lehetőséget igénybe venni, azzal tökéletes. Mindenesetre nélküled ez sem lenne, mivel ezt a programot nem ismertem.

P.S. Lehet, hogy az a gond, hogy külső hdd-n vannak a filmek.

2016. dec. 12. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!