Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Trójai vírus ellen hogyan?

Trójai vírus ellen hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A minap benyelt a gépem egy trójai vírust. És eddig csak Windows defenderem volt ami jelezte is de eltávolítás után mindig jelzett. Próbáltam letölteni az avastot de nem engedte a telepítés után elindítani, próbáltam a vissza állítást alaphelyzetbe de azt írta ki H valami megakadalyozta ezt a módosítást ezért nem történt változás, próbáltam a shift újraindítást is de ott sem volt semi,. A Chrome-t nem nyitja meg, program letöltését gondolom a vírus blokkolja.. ezen kívül tudok még valamit tenni? Ha valaki tud kérem segítsen. Eddig soha nem találkoztam ilyennel csak hallottam róla. Nagyon köszönöm a válaszokat, az esetleges helyesírási hibákért bocsánat, telefonról írom :/

2018. dec. 21. 00:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Csökkentett módban próbáld elindítani a gépet, aztán úgy vírusírtózni... De ez csak egy tipp
2018. dec. 21. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
65%
Windows reinstall.
2018. dec. 21. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Vagy Windows újratelepítés, vagy átteszed másik gépbe a winchestert és ott futtatsz víruskeresést.

Járható út lehet még az is, hogy pl. Live CD segítségével boot-olsz, mely víruskeresőt is tartalmaz, akkor nem aktív a vírus értelemszerűen és el tudod távolítani.

Ha pendrive-re írnád, akkor ajánlott másik gépen kiírni, nehogy esetleg megfertőzze másolás közben....

Ha .iso-képfájlt írsz DVD-re, akkor talán nem lehet ilyen jellegű probléma.

[link]

2018. dec. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Csökkentett mód hálózattal --> Malwarebytes
2018. dec. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A vírusirtók nevükkel ellentétben csak megelőzésre jók (általában), vírust irtani nem nagyon lehet velük. Ha már beszoptad, 99%-ban nincs más megoldás, mint az újratelepítés.

Ha újrahúztad, akkor pedig első dolgod legyen feltenni egy vírusirtót és egy tűzfalat! A Windows Defender szart sem ér, azt nyugodtan ki is kapcsolhatod.

2018. dec. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Voltak pozitív tapasztalatok a benyelt vírus kiírásánál, megpróbálom hátha csökkentett módban engedi megnyitni a malware-t mert amúgy sajna nem engedte. Köszönöm az eddigi válaszokat
2018. dec. 21. 10:51
 7/15 A kérdező kommentje:
Próbáltam csökkentett módban, azt írja ki H diagnosztizál, kísérlet a javításra, és után jön hiba üzenet hogy nem sikerült a javítás , nem történt változás
2018. dec. 21. 10:59
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Csökkmód+hálózattal és EsetOnline, ezt próbálnám.
2018. dec. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ezt is próbáltam, ugyanúgy sikertelen a diagnosztizálás és a javítás sikertelen
2018. dec. 21. 17:03
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Utána menj a speciális beállításokra, ott van egy ilyen, hogy indítási beállítások talán.
2018. dec. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!