Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogy lehet, hogy az olyan...

Hogy lehet, hogy az olyan nagy cégektől mint pl. az Adobe vagy a Dropbox milliós számú felhasználó adatokat lonap el?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok azzal, hogy ez részben szakmai, részben pedig biztonságtechnikai kérdés de még is , hogy lehet, hogy az ilyen nagy vállalatoktól is nagyságrendű adatokat szivárogtatnak ki?


Továbbá, hogy van az hogy a banki rendszerekkel kapcsolatban ilyenről szinte soha sem hal az ember? Értem, hogy egy bank az alapjánba vélve egy nagyon szigorú biztonsági előírásoknak megfelelő rendszer de elvileg ugyan ilyen szakértők és programozók dolgoznak a nagyobb cégeknél is mint pl. az Adobe. Tudom, hogy ebben az esetben szélesebb a periféria és több irányban specializálodnak, ellenben a bankkal ahol "csak" a pénzforgalmi és egyéb tranzakiók mennek még is érdekes felvetésnek tartom mindezt.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. jan. 17. 22:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lehet belső szivárogtatás, egy felfedezett kiskapu, vagy bármi.


A banki biztonságtechnikát pedig nem szabad idekeverni. Ott nagyon-nagyon szigorúan veszik a biztonságot, mivel igen súlyos problémákat jelenthet egy esetleges szivárgás. Sokkal tapasztaltabb embereket alkalmaznak, jobb fizetéssel, lazább határidőkkel pont azért, hogy minimalizálják a hibák lehetőségét.

2019. jan. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért mert az olyan kis cégektől akiknek csak 5db regisztrált felhasználójuk van, azoktól képtelenek milliónyit ellopni (legfeljebb csak 5-t).. :D
2019. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!