Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Feltörték a Netflix fiókomat?...

Feltörték a Netflix fiókomat? Hogyan?

Figyelt kérdés
Ma hajnalban kaptam egy e-mailt , hogy valaki Kínából bejelentkezett a fiókomba. Megváltoztattam a jelszavam és kiléptettem minden bejelentkezett eszközt. Nem értem hogy történhetett, mert egy elég hosszú random betűkből számokból és írásjelekből álló jelszavam volt. Viszont pár hónapja lehet hogy elfelejtettem kijelentkezni egy Airbnb-s apartmanban,miután az ottani tévén használtam. Most aggódjak emiatt, vagy elegek voltak a lépések amiket tettem?Kicsit azért ijesztő volt egy ilyen e-mailre kelni.
2019. jan. 21. 07:26
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Lehet, hogy benne van a fiókod a valamelyik compilation #1-ben. A [link] oldalon tudod ellenőrizni az e-mail címed beírásával.


[link]

2019. jan. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%
Ilyen helyekre jobb ha nem gépeled be a címedet.
2019. jan. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2


A [link] megbízható, amúgy Troy Hunt üzemelteti, ismert biztonsági szakértő. Nyugodtan megadhatod itt a címed.

2019. jan. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezen az oldalon már ellenőriztem és nincs benne.
2019. jan. 21. 09:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Általad kitalált jelszó hátránya:

Megjegyzés érdekében kötnöd kell valamihez (más jelszóhoz, oldalhoz, névhez, születési dátumhoz, valami múltbáli eseményhez, ...), így legfeljebb 3-4 jelszót tudsz megjegyezni. Lehet, hogy minden jelszód más-más de vannak köztük mintázatok. Egy része ugyanaz, másik része ami az adott oldal tulajdonságához kötsz (pl. Facebook: haverok, chat, kék, stb...)


Ha kiismernek vagy csak elég ha mintázatot, akkor egy "brute-force" technikával és szívárvány táblával kideríthető.


Bár ez csak egy támadási vektor a sokból.

2019. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!