Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Saját VPN-t szeretnék, megoldh...

Sándor4535643 kérdése:

Saját VPN-t szeretnék, megoldható lehet egy router segítségével? Igazából olyan router lenne az ideális számomra, amit config után tudok használni, és nem kell fizetős, havidíjas dolgokhoz kapcsolnom.

Figyelt kérdés
A mostani thome routerem adná neki a bejövő internetet, egy router segítségével pedig saját VPN hálózatot építenék ki saját magam részére, főleg biztonsági szempontok miatt. Láttam van több opció is, de Windows alatt futó VPN nem elég, mert minden eszközre szeretnék VPN-t. Biztosan van egy router,ami fizikailag erre lett kitalálva. Tudtok valamit ajánlani? köszönöm előre is.
2019. jan. 25. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Milyen biztonsági szempontokra gondolsz?
2019. jan. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Minden open és dd wrt képes router tud vpnt
2019. jan. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Biztonság alatt csak annyit értettem hogy a szolgáltató kiváncsiságát megszüntessem, és a geoblokk a másik indok.
2019. jan. 25. 22:56
 4/12 anonim ***** válasza:

De a szolgáltató ugyanúgy értesül mindenről mivel gondolom a vpn-es routert kiengeded valahogyan az internetre, tehát ami a routernek adja a netet szolgáltató mindent lát.


Beszéltél még a geoblock ról. Akkor ha jól értem az egyik országban felállítanál egy vpn servert és azt egy másik országból érnéd el?


Nem lenne egyszerűbb előfizetni egy normálisabb vpn szolgáltatóra pl nordvpn,expressvpn vagy sok más. Ezek általában tamogatják hogy többfajta eszközre telepítsd, esetleg magát a routered egész forgalmát arra irányítsd.A nordvpn most 3$/hó-ért elég jó.


Persze ha van egy házad és bombabiztos gyors interneted egy másik országban akkor már nem annyira nagy meló csak nem értem az elképzelést.

2019. jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Derwer ***** válasza:

Au internet szolgáltató nem fog bele látni a VPNbe.

A VPN szolgáltatód viszont már igen, bele láthat. Annyi a kérdés , hogy melyiktől félsz.


A VPN Igen CPU igényes feladat a router jó eséllyel nem fog 100megabitet vagy hasonlót kiszolgálni.

És persze megnövekszik a késleltetés mert idő lehet becsomagolni az adatot plusz ugye csak egy távoli helyen lép ki a netre az adatforgalmad.


Ahogy írták a DDWRTs routerek tudják ezt. Bár sok éve de sokat szívtam velük, macerás volt. Ma már Asus WRTs routereket használok, azok megbízhatóan, felhasználó barátan tudják ezt is.

De nagyobb sebességhez erős router fog kelleni, drága lesz. (Egyik legerősebb az Asus AC86u amiben duál 1.8ghz profi van. De lassan jönnek az AXes routerek is, de azok még horror áron )

2019. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. A szolgáltató biztonság alatt igazán a VPN szolgáltatókra gondoltam, mert ha előfizet az ember, gyakorlatilag minden forgalomról tudni fognak. Nem gondolom túl biztonságosnak hogy egy fizetett VPN forgalmát, látja egy külső cég. Ezért gondoltam arra, hogy saját VPN-t állítok fel , amihez most a kommentek alapján néztem egy TP-Link Archer C50 AC1200 routert, ami elvileg tudja dd wrt-t. A sebbesség nem mérvadó, mert semmilyen streaming szolgáltatást, vagy letöltés alapú szolgáltatást nem akarok igénybe venni, 30MBIT-es netem van, ha annak a felét tudja VPN alatt, nekem már az is elég.
2019. jan. 26. 10:42
 7/12 anonim ***** válasza:
De valahol csak elofizetsz internetre. Nem Mind1 hogy melyik szolgáltató látja ?
2019. jan. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Derwer ***** válasza:

TPLinkeknek gyenge procija van általában, azt tudd.

Én egyébként nem értem, hogy mit szeretnél elérni.

Egy A internet szolgáltató elől elakarod rejteni a forgalmad, Amit átvezetsz egy B helyre, ahol már láthatja az internetszolgáltató?

Más országokban vannak ezek, hogy értelme legyen ? Vagy mi a kulcs ?

Csak érdekelne, ennyi...

2019. jan. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A témában nem vagyok túl járatos. Ha most egy T-Home router internet hozáférését továbbítom egy VPN routerbe, és arra csatlakozva, felmegyek a [link] oldalra, akkor milyen IP-t fogok látni? A T-Home Ip-t, vagy VPN által generált IP-t?
2019. jan. 26. 11:58
 10/12 Derwer ***** válasza:

Nehezen érthető a kérdésed ismét.

Ki a VPN szervernek és ki a VPN kliens ?

2019. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!