Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Hogyan tudom a BitLocker...

Hogyan tudom a BitLocker titkosítást leállítani?

Figyelt kérdés

A következő különösen buta helyzet áll fent:

Van egy 4TB-os winchesterem, amin rengeteg film van, és gondoltam titkosítani kellene. Jelenleg is kb 2,5TB használatban van.

Korábbi jó tapasztalataimból kiindulva elindítottam a BitLockert, hogy akkor szépen majd titkosítja. Minden annak rendje és módja szerint halad, csakhogy ez a sebesség számomra kicsit lassú. Egy pár GB-os pendrivenál még teljesen belefért az 5-8 perc, de azért 2,5TB titkosítása kicsit (ezek szerint) soká tart.

Le szeretném állítani a folyamatot (óránként halad kb. 0,5-0,8%-ot), hogy ne kéne napokat várjak mire végez. Milyen lehetőségek vannak? Fontos, hogy nincs biztonsági másolatom ezekről az anyagokról, tehát a formázás nem jöhet szóba.

Köszönöm a válaszokat.



2019. febr. 18. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem fejeződött be a folyamat, akkor leállítás után visszavonja amit addig titkosított. Az adatokban nem fog változás történni. Lépj ki, vagy a Bitlocker beállításokban kapcsold ki azt a meghajtót amin épp fut.


(csak filmek tárolásánál amúgy nem oszt-szoroz nagyon hogy titkosítva van-e az adat, ez inkább érzékeny személyes adatoknál fontos)

2019. febr. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a vezérlőpultban volt, amit mondtál:

Ha valakinek kell pontos info:

Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\BitLocker meghajtótitkosítás --> és itt.

Hálásan köszönöm a kedves válaszolónak, baromi sokat segített!

2019. febr. 18. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!