Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A témában ajánlott Kaspersky-v...

A témában ajánlott Kaspersky-vel ellenőriztem a gépem, de a Security Master AV továbbra is működik. A Kasperskyben kell valamit beállítani, vagy más megoldásra van szükség?

Figyelt kérdés
Kaspersky Antivirus 2010-zel próbálkoztam, 2009 augusztusi, most töltöttem le, de frissíteni nem tudom, mert a netet is blokkolja a Security M AV.
2010. júl. 2. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
AVG Internet Security 2010 a legjobb. Ezt ajánlom ez mindent leszed a gépedről.
2010. júl. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg AVG-vel vagy Avasttal.


De mielőtt leszednéd a Kaspersky-t, nézd meg a Kaspersky feladatkezelőjét (Application Activity/Alklmazástevékenység a második lapon, a főablakból).


Itt nézd meg a futó folyamatokat (a legördülőből válaszd ki a Fut/Running opciót, az ablak jobb felső sarkában), és ha megtalálod benne a Sec. Mastert, akkor rakd be a Nem megbízható/Untrusted csoportba. Ezzel már meg is oldottad a problémát. Ha nem engedi, akkor próbáld meg a magas korlátozás/High restricted csoportot.


Ha nem látod a Sec. Mastert, akkor jelöld be a jobb alsó sarokban a jelölőnégyzetet (Rendszerfolyamatok mutatása/Show system processes). Innen nem hinném, hogy csak úgy el tudna bújni. Keyloggerrel teszteltem, az összes létező program kibukott ebben az ablakban. És itt ki is lehetett lőni őket. Szerintem ezzel a sz@rral se nehezebb elbánni. Ja, és ha végképp nem megy, nézz szét total commanderrel a gépeden, hátha megtalálod. Keresd az autorun helyeket (indítópult, registryben (regedit.exe) HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run, ugyanitt a HKCU-ban, autorun.inf a vinyód gyökerében, szolgáltatások (services.msc írd be a futtatáshoz))

2010. júl. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Próbáld meg a következőt: menj be az eszközkezelőbe, és válaszd ki a Nézet menüből a Rejtett eszközök megjelenítése opciót. Ezek tuán lesz egy olyan fád, amelynek a neve "Nem PnP illesztőprogramok". A Kasperskynek itt létre kell jöjjön egy Kaspersky Lab Boot Guard nevű drivere. Nézd meg, hogy engedélyezve van-e (ehhez 2x klikk), és hogy rendszertöltő driver-e (második fülön az ablakban, a lap alján).

2010. júl. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt minden le van írva.

2010. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Avast-tal sikerült letörölnöm a vírust, de a Registry-ben nem változtattam semmit, remélem így is sikerült eltüntetnem és nem jön elő újra.
2010. júl. 3. 23:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!