Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Az éjjel valaki feltörte a...

Az éjjel valaki feltörte a Facebookomat, illetve vele együtt a Messengert, hogy lehet, hogy nem kaptam sehova sem értesítést? Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Délelőtt vettem észre, hogy nem tudtam belépni a Messengerbe. Továbbá a Facebookon olyan adatokat tettek nyilvánossá, amiket én nem... Nem kaptam se a telefonszámomra, se az email címemre értesítést, bár ki voltam kapcsolva.


Tudom ki volt. Tegnap összevesztem egy csajjal, megfenyegettem, hogyha nem ál le a rágalmazásommal, lejáratásommal, fel lesz jelentve. Az éjjel pedig feltörte valaki.


Reggel kapok tőle egy üzenetet Instagrammon: "te csak a ricsuval foglalkozz, mással ne törődj".


Richárdnak hívják a srácot, akivel találkozgattam. Végig azon gondolkoztam, honnan tudhatta meg. Ez a csaj bármeddig elmegy, egyszer drogot tett az italomba... Valószínűleg a Messengerből, utána vettem észre ezeket.


Attól félek valakiknek írogatott is a nevemben.


Email címet és jelszót váltpztattam, ez elég? Vagy mit kéne tenni még?


2019. ápr. 1. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kétfaktoros belépés a tuti: hiába tudják a jelszavadat, a telefonodra érkezik meg a feloldókód - amíg az nálad van, más nem lép be.
2019. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez azért is kamu, mivel nem tudja valaki csak úgy feltörni a fiókodat. Szinte nincs az a program ami csak úgy feltörje a fiókodat. Úgy lehet esetleg, ha van pl egy key logger felrakva a gépedre, amit kétlek, mivel ő nem férhet hozzá. Azt elhiszem, hogy nem küldött értesítést. De a többi úgy kamu ahogy van. Komoly tudás kellene egy ilyenhez. Ha egyszer drogot tett volna az italodba abból tárgyalás is lett volna. Másrészt, aki drogot vásárol, birtokol, használ, nem igazán nézem ki, hogy rendelkezik kellő tudással, hogy feltörje a fiókodat.
2019. ápr. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Az még 4 éve volt egy iskolai programon... Nem jelentettem fel őket...


Gimiben arra is képes vplt, hogy lenyúlja a padból a telefonomat, csakhogy üzeneteket olvasgathasson rajta...


Lehet nem ő csinálta, valami ismerőse...


Továbbá a Messengerre még azt hittem, hogy véletlen, újratelepítve, vagy ilyen... Bár ilyen nincs, azt írják ez is annak a jele...


Továbbá akkor lettem benne úgymond biztos, mikor olyan adatokat tett ki nyilvánossá, amiket én 1000 %, hogy nem, plusz tegnap még nem is volt az.


Bem kamu, nem értek hozzá, azért kértem segítséget, de biztos vagyok benne, hogy valami ilyen történt, más nem magyarázza.


Meg mi ez az üzenet is... Arról a srácról 2 ember "tudott", de nem hiszek, hogy ők mondták el neki, plusz a Messenger.

2019. ápr. 1. 15:59
 4/8 A kérdező kommentje:
Illetve, ha nem feltörés, akkor más nem nagyon magyarázza... Meg a "ricsus" dolog is...
2019. ápr. 1. 16:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván kaptál értesítést az e-mail fiókodra, csak ő kitörölte, mivel az e-mail fiókodon keresztül fért hozzá a facebook fiókodhoz. Remélem, megváltoztattad az e-mail fiókod jelszavát, különben hamarosan ugyanúgy fel fogja törni.
2019. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Feltörés" szót szeretik használni a laikusok, akik azt sem tudják, hogy mi az.

Pl. valaki hozzájut egy jelszóhoz és használja, laikuséknál az már feltörés.

Nem, egyébként nem ez a feltörés, csak azért jelezem, mert félrevezető a szóhasználat.

2019. ápr. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Csináltam csak egy új emailt, Facebook célra, meg majd másra is... Meg


De nem hiszem, hogy hozzájuthatott a jelszavamhoz, vagy ez az email játszik, mert már gimiben is azt használtam.


Esélyesebb, hogy feltörték.


Beállítottam a kétfajtoros hitelesítést, plusz mindent megváltoztattam...


De a feltörés ellen... Lehet olyan ismerőse, sőt ezer százalék.


Azóta privátba tettem a fiókomat, mindenféle ismerősömmel akar bejelöltetni.

2019. ápr. 1. 21:13
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

@8:Aha. "Esélyesebb, hogy feltörték" az Internet egyik legjobban védett szolgáltatását. És ha valakinek megvan a kellő tudása és eszköze ehhez, az pont egy ilyen huszadik átlagos alsenki fiókjában fog tevékenykedni, ráadásul úgy, hogy egy, a kiberbiztonság terén láthatóan alapvető hoányosságokkal rendelkező lamer előtt egyből lebukik...

Az persze eszedbe sem jutott, hogy ha valaki fizikailag hozzáfér az accountjaidat tároló eszközhöz, akkor már bármikor hozzáférhet az összes általad használt szolgáltatáshoz, pláne ha valaki annyira töketlen, hogy még ezek után sem tesz semmit az adatai védelmére.

Nyilván feltörték, mert aki ennyire farok valamihez, az el sem tudja képzelni, hogy ő a hülye...

2019. ápr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!