Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Ubuntun biztonságos otp...

Ubuntun biztonságos otp direktet használni vírusírtó nélkül? Vagy a Windows 10 jó vírusírtóval biztonságosabb?

Figyelt kérdés
2019. máj. 9. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Az oldal titkosítása fontosabb, mint az operációs rendszeré. De a legbiztonságosabb az OTP Direkt telefonos app és a böngészős szolgáltatás összekapcsolása.
2019. máj. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem Ubuntu biztonságosabb e szempontból, viszont ott van az is, hogy hiába kapják el a jelszavadat, azonosítódat, számlaszámodat, SMS-ben is érkezik egy kód (ami 5 perc múlva lejár). Tudom-tudom, a kétlépcsős azoosítás is megkerülhető de jóval trükkösebben szóval ha illetéktelen belépési kísérlet lenne netán, arról - szerintem - rögtön értesülnél. Nem tudom: Linux alatt mennyire szedhető össze böngészés során olyan kártevő, mely képes valamilyen módon települni, indítani magát, billentyűleütéseket figyelni...
2019. máj. 9. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 belapus ***** válasza:
100%

Amennyiben előtte nem kattintgattál össze-vissza minden felbukkanó ablakra, nem települt fel valamilyen kémprogram, mindkét megoldás jó lehet ( a legális Windows egy feltétel ).

Fizetős vírusirtókban elérhető olyan böngésző, amely segíti a biztonságos bankolást.Nem emlékszem pontosan, de ez talán elérhető a Comodo ingyenes verziójában is.

Mire kell figyelni ?

- A rendszer és a telepített biztonsági programok legyenek napra készek,

- a tört vagy ismeretlen alkalmazások megléte veszélyforrást jelent,

- a weboldal URL-je kezdődjön https-sel.

2019. máj. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen
2019. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindent fel lehet törni!

1.: Ezért külön számla a pénz tárolására és külön a költésére.

2.: Napi limit meghatározása, darabszám és érték tekintetében.

3.: SMS értesítések kérése.

2019. máj. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 outtatime válasza:

ubuntun ha nem superuser-fiókkal használod, akkor egy fokkal biztonságosabb.

viszont a fentebb leírt javaslatok/tanácsok is igazak.

2019. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ubuntut LIVE használva szerintem sokkal jobb megoldás mint a win10 bármelyik víruskergetővel.
2019. máj. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!