Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » A gépem vírust kapot és a...

A gépem vírust kapot és a karanténba zártam. Most ezek vannak a karanténba:Kernel32. dll, winsock. Dll, wsock32. dll, és mind a 3 eredeti elérési útja a C:/Windows/system32, és a virus nevét nemirja ki. Kitörölhetem vagy rakjam újra az XP-t?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 11:06
 1/8 anonim válasza:
Nehogy kitörld, mert elszáll a rendszered! Én is így jártam, és telepíthettem újra. -.-"
2010. júl. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 stell-1 ***** válasza:

udv

milyen antivírus jelentette be ezeket vírusnak??..

Itt arról van szó hogy lehet hamis riasztass,,ezert elotte le kel tesztelni a www.virustotal.com

a Kernel32. dll-rendszer fájl,ezert a ha karanténba raktad a géped nem fog a restart után működni,,én nem latom az értelmet az újra telepítéseknek,,mert minden második nap ha vírust kapsz újra telepíteni??

2010. júl. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Oberle Gábor ***** válasza:

Az nagyon kemény, ha ezeket a rendszerfájlokat megfertőzte valami! Ha nem, akkor meg elég szar (bocs!) antivírus programod van... Melyiket használod?

Online vírusellenőrzőkkel nézesd át az egész géped vagy

amivel nagyon szigorúan át lehet nézni a gépet trójaik, backdoor-ok, kémprogramok után, az az A-SQUARED FREE nevezetű progi -> [link] vagy az újabb változata itt: [link]

2010. júl. 7. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem telepítettél véletlenül valamilyen hamis Internet Securityt? Ezt töltsd le és futtasd le, ha valami van, megtalálja: [link]
2010. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Avast van de aztmondják hogy nagyon jó vírusírtó.
2010. júl. 7. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Avast? Sűrgősen futtasd le.
2010. júl. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az avast!-nak fél éve nem volt téves definíciófrissítése, ha jól tudom. Tehát ha úgy jelzi, akkor val.szeg. azok a fájlok tényleg fertőzöttek. Szerintem mentsd ki az adataidat.

Arra vigyázz, nehogy automatikusan karanténba zárja a fél gépedet!

2010. júl. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt is megteheted, hogy kiszereled haverral a vinyót és adatkábellel átmentitek az ő gépére a saját adataidat. Ott nem lesz bajuk, a gépről le kell írtani a fertőzést és újratenni a Windows-t.
2010. júl. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!