Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Zsaroló email/virus?

Zsaroló email/virus?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy zsaroló email-t, amiben egy régi jelszavam szerepelt. Az email-ben röviden az volt, hogy van egy trójai virus a gépemen, hogy utaljak 600 dollárt stb... az email-t megnyitottam de azon belül semmilyen linkre nem kattintottam rá. Szerintetek van mitől tartanom? hagyjam figyelmen kivül?

2019. jún. 25. 20:12
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
91%

600 USD? Új számítógépet lehet érte venni. Az a hülye komolyan, aki bedől ezeknek. :D


Amúgy egy e-mail megnyitásától még semmi baja nem lehet a gépednek, max ha szándékosan futtattad valami mellékletét.

2019. jún. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"de azon belül semmilyen linkre nem kattintottam rá"

Helyes.


"Szerintetek van mitől tartanom?"

Nem kell, ez csak egy rémisztgetős levél, de ajánlatos biztos ami biztos alapon:

* átfuttatni több féle kártevőkeresőt (Malwarebytes Antimalware, Zemana Antimalware, HitmanPro, Malwarebytes Adwcleaner,...), víruskeresőt a gépeden - lehetőleg csökkentett módban:

- [link]

vagy rendszerinduláskor lefutó kártevőkeresést elvégezni több eszközzel:

- [link]


* változtass jelszót minden fiókodnál

2019. jún. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
600 $ igy volt irva. Nem futtattam semmilyen mellékletet egyből töröltem az emailt. Spam mappában volt ez a email, igazából a gépen használom az internet bankinget stb. Csak azon csodálkoztam hogy egy régi jelszavamat irta le... akkor szerinted sz*rjam le? Az ilyen emberekkel tudnék csinálni egy s mást...
2019. jún. 25. 20:24
 4/6 A kérdező kommentje:
Szinte minden fiókom le van védve 2 lépcsős védelemmel. Avastot használok, az mindig aktiv. Majd lefuttatok rajta egy rendszer indításkori vizsgálatot.
2019. jún. 25. 20:26
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezek csak régi jelszólisták alapján (amiket egy vacak biztonságú oldaltól loptak, majd pár dollárért eladtak pártízezret) küldött ijesztgetős emailek. Azzal, hogy benne van egy régi jelszó hitelesnek tűnhet, de csak kamu az egész. Semmi esetre se utalj.

Biztonsági szempontból pedig minden ajánlottat megteszel, nincs mitől tartanod.

2019. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sem volt utalni... Nem most jöttem le a falvédőről. Köszönöm a gyors válaszokat!!!
2019. jún. 25. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!