Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Egy vírusos meghajtóról...

Egy vírusos meghajtóról hogyan menthetem ki a számomra fontos adatokat anélkül hogy megfertőzném az új rendszeremet?

Figyelt kérdés

Úgy tudom hogy ha szimplán csak rádugom a vírusos meghajtót egy tiszta Avastal rendelkező rendszerre és az bootol akkor már megfertőzheti.

Van valami mód arra hogy biztonságosan szűrjem ki a számomra fontos fájlokat?

Az új rendszert legkevésbé veszélyeztető módon szeretném a műveletet végrehajtani.


2019. jún. 27. 06:45
 1/3 Koplárovics Béci ***** válasza:

USB-n dugd rá utólag, kikapcsolt autorunnal (ha véletlen olyan vírus is lenne rajta). Aztán mehet a teljes ellenőrzés a meghajtóra, majd a mentés.

Extra biztonság: Linux live-ot bootolsz, és arra dugod rá USB-n a vírusos meghajtót. Szintén teljes ellenőrzés, és mehet a mentés.

2019. jún. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit első írt, valamint: inkább a Live-t javasolnám, találkoztam én már olyan kártevővel is régen, amely úgy másolódott külső meghajtóra, hogy az összes mappához hozzárendelt egy parancsikont, amely azt tette, hogy rákattintáskor rögtön észrevétlenül elindult a kártevő, majd a rendszer belépett a könyvtárba mintha mi se történt volna...

Nem kockáztatnék inkább Linux live rendszer, hátha víruskereső nem védi ki.

2019. jún. 27. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"..hogyan menthetem ki a számomra fontos adatokat anélkül hogy.."


Mit nevezel 'adatok'-nak..???

remélem csak txt alapú szöveges fileokat, mert ha exe és msi akkor a linux-al is csak a vírust másolod át.


Még az xls, doc, dwg stb esetén is egy minden filera kiterjedő vírusellenörzést futtatnék átmásolás után windows alól.

2019. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!