Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Lehet hogy bekaptam egy vírust?

Lehet hogy bekaptam egy vírust?

Figyelt kérdés
Rámentem egy oldalra ahol aztán kiíra hogy nem biztonságos és egy zöld csík ment felfele mint amikor telepit. Még mielőtt végig ért volna bezártam. Azt is kiírta hogy virus found. Pont most töröltem le a vírusirtómat sajna... A vírusok hány százaléka okoz komolyabb kárt? Lehet hogy nem fog történni semmi?
2010. júl. 10. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz rá kellett volna kattintanod, telepítened kellett volna valamit, az az oldal csak ilyenre akart rávenni téged. A "virus was found" üzenetet is az oldal írta ki, mert ha a gépeden egy program, akkor már vírusos, ezesetben az Avast-ot tedd fel, és a végén rákérdez a bootidejű víruskeresésre, azt engedélyezd.
2010. júl. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Oberle Gábor ***** válasza:

Nézesd át a gépedet vírusok után itt: [link] vagy itt: [link]

Ha vannak, akkor mindenképpen tisztítsd le őket, és tegyél fel vírusírtót, pl. ezt: [link] vagy ezt (Avast): [link]

2010. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha nem volt fent vírusirtó, akkor nem írhatta ki, hogy "virus found". Nagy eséllyel egy hamis vírusirtót akart telepíteni, azok írnak ki ilyeneket.

Mindenképpen rakjál fel egyet (vírusirtó nélkül netezni, kábé olyan mint pucéran síelni), de mivel volt esély fertőzésre az a legjobb, ha többel is végignézed a géped. A fenti linkek mind hasznosak, mivel valódi biztonsági programokra mutatnak. Ma már ez is fontos.


A vírusok ma már nem a direkt károkozásban érdekeltek. Inkább megpróbálnak jelszót, bankkárytaszámokat lopni, botnetben használni a géped erőforrásait, reklámokat rádtukmálni.


Amit írsz, az alapján egy kamu vírusirtóba futhattál, ami nem maradna csendben, ha feltelepült volna, hanem hamis riasztásokkal próbálna a program teljes verziójának megvásárlására ösztönözni, és nem lehetne eltávolítani. Lehet, hogy nem fog történni semmi, hiszen időben bezártad az ablakot. De erre sosem szabad építeni, amikor számos ingyenes biztonsági megoldás van.

2010. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kasperksy Iternet Security 2011,Vagy Norton Internet Security t letöltöd telepíted megvizsgálod vele a géped és eltávolítja az összes vackot a gépről.
2010. júl. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!