Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Van olyan szoftveres megoldás,...

Van olyan szoftveres megoldás, ami egy meghajtón csak egy bizonyos mappát tükröz automatikusan egy másik meghajtóra?

Figyelt kérdés
Hasonlóan mint a RAID1 teszi teljes meghajtó esetében, csak itt mondjuk egy mappáról lenne szó. Olyan megoldás is érdekel, ahol ugyanez működik egy partícióval.

2019. júl. 19. 09:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Windowshoz:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]


Linuxhoz:

* [link]

* [link]

2019. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A RAID egy nyers, gyakorlatilag bit-alapú technika, ami egy az egyben tükrözi (vagy XOR-kapcsolatba hozza, stb.) a merevlemez bitjeit, függetlenül attól, hogy azok mik. Hasonló dolog bizonyos mappákra vagy fájlokra nem azt mondom, hogy lehetetlen lenne, de értelmetlen.

Akkor már érdemesebb sima biztonsági másolatot készíteni.

Nézelődj a backup-szoftverek között, ezernyi van, különböző szolgáltatásokkal. De például hasonlót tud a Google Backup and Sync (a Drive kliense), a Dropbox, a OneDrive, stb. Csak ott nem másik mappába másol, hanem a "felhőbe" szinkronizál.

De régebben a Windows Táskát használtam hasonló célra, bár ez kicsit manuálisabb, mert mindig kérni kell a szinkronizációt.

(De aki kicsit otthon van a programozásban, az pár óra alatt simán ír rá egy szkriptet, ami ugyanezt megcsinálja.)


A partíció tükrözése már kicsit macerásabb. A mai oprendszerek alatt ugyanis mezei felhasználó nem férhet hozzá közvetlenül a hardverhez, csak az oprendszeren keresztül. Így a folyamatos partíció-szinkronizáció eléggé macerás dolog, már csak azért is, mert ha pl. azonos meghajtón van a két partíció, akkor alaposan leterheli a vinyót. A RAID-del azért nincs ilyen macera, mert az hardveresen működik, az oprendszertől függetlenül.

Esetleg lemezkezelőben kísérletezhetsz a tükrözött kötettel, bár őszintén megmondom, ezt még nem próbáltam.

2019. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkét választ, pont ilyen megoldásokat vártam, kivéve a felhőt, mert ez esetben nekem az nem jó.
2019. júl. 20. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!