Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hobbiprojektekhez szervert...

Hobbiprojektekhez szervert bérelni vagy szervert építeni érdemes?

Figyelt kérdés

Van néhány hobbiprojektem (weboldalak, játékszerverek) amik jelenleg azon a gépen futnak amin dolgozok ami nem is lenne nagy probléma ha nem használnék több os-t a gépen.

Mert jelenleg 3 os között szoktam váltogatni (Debian (ezen futnak a hobbiprojektjeim), Arch, Windows 10).

Ezekhez a projektekhez egy szervert érdemes építeni itthonra (vagy esetleg beküldeni egy szerver elhelyezős szolgáltatóhoz) vagy bérelni egy szervert/vps-t?

Melyik megoldás lehet a megfelelőbb?



2019. aug. 18. 14:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem ezeket a weboldalakat, játékszervereket csak páran használják szóval az esetleges szolgáltatás kimaradás (pl. áramszünet) nem okozna gondot ha az itthoni megoldás lenne a legjobb.
2019. aug. 18. 15:05
 2/2 anonim válasza:
Lehet hogy későn írok, de én személy szerint beruháznék egy Raspberry Pi 4 szerű kompakt gépre. Nyilvánvaló hogy a Pi ár/érték arányban nem olyan jó mert a márkát is megfizeted, de lehet kapni hasonló áron már elég nagy teljesítményű mikroPCket. Ezeknek a legtöbbje Linuxos szóval nem lenne nehéz áttelepíteni az egészet egy ilyenre.
2019. aug. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!