Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 10-nek hogyan lehet...

Windows 10-nek hogyan lehet megtiltani, hogy alvó állapotban frissítsen?

Figyelt kérdés

Aludt a gépem, egyszercsak arra lettem figyelmes, hogy bekapcsol a képernyő és a szokásos "ne kapcsolja ki a számítógépet..." szöveg volt jelen, frissítéseket telepített. Aztán persze újra is indult, emiatt minden programot kilőtt, ami az altatás előtt futott. Az újraindítás után az MS Office alkalmazásokat újra megnyitotta és visszaállította az utolsó munkamenetet, minden más ablakom/programom azonban elszállt.


Angol nyelvű fórumon sokan küzdenek ezzel a problémával, de megoldást sehol sem írtak, illetve amiket írtak, hogy tiltsam le (gép ébresztés, újraindítás ütemezése) azok mind le vannak tiltva nálam. Valakinek valami ötlet/tapasztalat, hogyan lehet ezt kikapcsolni? Nagyon idegesítő, ha nem mentek alvás előtt, elszáll a munkám (tegnap is ez történt).



2019. aug. 21. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én magát a Windows Update-et tiltottam le, így sosem frissít. Néha visszakapcsolom, és megnézem hogy van-e frissítés. Ha van, akkor frissítem is. Feladatkezelő -> Szolgáltatások fül -> Szolgáltatások gomb jobb alul -> a lista alja fele Windows Update -> Jobbklikk rá és Tulajdonságok -> Indítás típusa: Letiltva
2019. aug. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte semmit nem tudsz ez ellen tenni. A Microsoft egyszerűen rád erőlteti a frissítéseket, ha tetszik, ha nem. Emellett a frissítésekkel folyamatosan kigyilkolja a korábban működő alternatív tiltásokat.


Az én verziómban még működik, hogy forgalmi díjasra állítottam az internet kapcsolatom (vagyis a Windows azt hiszi, hogy az), így bem tölti le a frissítéseket. Az Enterprise változatban szintén egy évet lehet halasztani, de tiltani nem.


Egyszerűen ilyen a Windows 10. Ezt vagy elfogadod, vagy downgradelsz 7-re vagy váltasz Linuxra. Én az utóbbit választottam és folyamatosan építem le a függőségeimet a Eindows felé.

2019. aug. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Erre már én is gondoltam, csak attól félek elfelejtek frissítést keresni mondjuk egy évig, aztán a gépem sebezhetővé válik nélkülük.

De egyébként ha nem jövök rá, hogy lehet ezt az altatásban frissítést megtiltani neki, akkor kénytelen leszek kilőni az automatikus frissítéseket.

2019. aug. 21. 08:55
 4/7 A kérdező kommentje:
2-es, el sem hiszed mennyire igazat tudok adni abban, hogy linuxra kellene váltanom. Csak az a gond, hogy a munkámhoz szükséges szoftverek mind windows alatt mennek és nem akarok linuxról virtual boxszal meg Wineal tökölni. De lassan rá fogom erre szánni magam.
2019. aug. 21. 08:58
 5/7 A kérdező kommentje:
A frissítésekkel alapból nincs bajom, főleg nem a biztonságiakkal, de ha mondjuk csak akkor frissítene mikor én megengedem neki például leállításkor vagy újraindításkor, nem pedig önkényesen bármikor, az sokat segítene.
2019. aug. 21. 09:03
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az aktív időszakkal nem tudsz mókolni? Beállítani úgy hogy az éjszaka is beleférjen, és akkor elvileg nem frissíthet. (Mondjuk akkor meg lehet hogy nappal fog...)
2019. aug. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Home verziónál szolgáltatásoknál tiltod az Updatet, csak akkor kapcsolod vissza, amikor te frissítenél manuálisan.

Pro és Enterprise verziónál pedig Group Policy-ban (csoportházirend-ként keress majd rá) tudod megadni neki, hogy egyáltalán ne frissítsen, csak akkor, amikor te akarod.

2019. aug. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!