Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szoftverfejlesztő vagy program...

Szoftverfejlesztő vagy programozó? Illetve megéri?

Figyelt kérdés
Már csak pár hónap és el kell döntenem, merre tovább. A számítástechnika érdekel, azon belül a programozás. Ám minden iskolánál úgy van kiírva, hogy szoftverfejlesztő. Tehát a kérdés az lenne: ugyanaz a kettő (szoftverfejlesztő és programozó), és ha nem, mik a különbségek? Továbbá arra is kíváncsi lennék, megéri-e még ilyen irányba menni? Még a csapból is az folyik, hogy programozóhiány van és lesz is még egy jó darabig, node ez mennyire igaz? Ha most vagyok 8-os, mire megtanulnám a szakmát, még mindig szükség lenne-e rám? Értelmes válaszokat előre köszönöm.

2019. szept. 3. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Tehát a kérdés az lenne: ugyanaz a kettő (szoftverfejlesztő és programozó), és ha nem, mik a különbségek?"

A kifejezés köznyelvi szinten ugyanazt takarja.


A szoftverfejlesztő egy szakgimnáziumi/OKJ-képzés neve (5421305: [link] ) is. Ezzel a képzettséggel - megfelelő affinitás, önképzés mellett - jó esetben elhelyezkedhetsz kisebb cégeknél.


Ha viszont többre vágysz, akkor javasolt - a szakgimnáziumi képzés után - egyetemen továbbtanulni informatikai ágon ( [link] ).


"Továbbá arra is kíváncsi lennék, megéri-e még ilyen irányba menni? Még a csapból is az folyik, hogy programozóhiány van és lesz is még egy jó darabig, node ez mennyire igaz?"

Fejlesztőkre szükség lesz, de - a sajtóban elterjedt híresztelésekkel ellentétben (20000 informatikus hiányzik, 4000000-es kezdőfizetés) - magasan képzett, gyakorlott programozókra lesz igény és abból is főleg Budapesten.

2019. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azt ajanlom hogy kezdj el programozni es ha szereted csak akkor menj ebbe az iranyba (illetve felsofoku angol mindenkepp ajanlott ha versenykepes akarsz lenni bar az nem csak erre a teruletre igaz) nem veletlenul van hiany belole akik egyetemen ezt kezdik tanulni azok tobsege se lesz fejleszto.


En nem ajanlom senkinek.

2019. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok teljesen hülye a témához, érdekel a téma. Tisztában vagyok a követelményekkel.
2019. szept. 3. 17:06
 4/11 A kérdező kommentje:
Azt gondoltam, hogy oka van a hiánynak, habár először az ország elmaradottságára és népességére gyanakodtam. Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat, sokat segítettek.
2019. szept. 3. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:

A szoftverfejlesztő és a programozó ugyanaz. Kb. mint a jegyvizsgáló és a kalauz: egyik a hivatalos, másik a köznyelvi elnevezése ugyanannak a foglalkozásnak.

Mindenképpen megéri tanulni, programozókra mindig szükség lesz, legalábbis a belátható jövőben biztosan. Csak az a kérdés, van-e elég érzéked hozzá. Matek szinte egyáltalán nem szükséges a legalapabb dolgokon és a logikán (illetve ha grafikát szeretnél programozni, akkor geometrián és trigonometrián) kívül, viszont általában a jó matekosokból lesz jó programozó.

Az angolra pedig szerintem is nagyon feküdj rá! Egyrészt szinte minden normális segédanyag csak angolul érhető el, másrészt valószínűleg fogsz dolgozni külföldi kollégákkal és ügyfelekkel.

2019. szept. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ez tényleg érdekel, akkor ne informatikai sulikat nézegess, hanem matek szakos osztályokat. Ha érdekel, akkor megéri egyetemre menni, viszont egyetemen nulláról tanítanak programozni, viszont ami nagyon kell majd hozzá az a matek.

Tehát jobban megéri matekos helyre menned és arra rágyúrnod. És érettségi után valamelyik egyetemre menned, ahol megtanítanak programozni.


Hely pedig lesz. Egyre több és több programozót keresnek ígyis.

2019. szept. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyikőtök azt írja, egyáltalán nem kell hozzá matek, másikótok azt hogy nagyonis kell. Most hogy is van ez?

Több helyről hallottam, hogy matek csak alap szinten kell hozzá, de a tanárok is azt vallják, hogy a matek elengedhetetlen az informatikához, különösen a programozáshoz.

Informatika szakos középiskolásoktól is azt hallottam, hogy nem árt jó matekosnak lenni, ha ezt a szakot választom, de nincs nagy szükség rá.

2019. szept. 4. 16:17
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze a matek fontos, de feladatfüggő, hogy milyen szinten.

Egy egyszeri webáruházhoz - amit egy szoftverfejlesztői képesítéssel rendelkező is meg tud írni - kevesebb, egy önvezető autó - amihez már egyetemi szintű/mérnöki ismeretek szükségesek - vezérléséhez több.


Iskolája válogatja, hogy melyik iskolában milyen szintű a matekoktatás - lehet informatikai szakgimnáziumban is erős matekoktatás.

2019. szept. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bizonyos területeken a matek bizonyos részei fontosak, említettem is a grafikát. Nekem ~10 éves programozói pályafutásom alatt a százalékszámítás volt a legbonyolultabb matek, amire szükségem volt valaha. A tanáraid vagy hazudnak, vagy nem értenek hozzá, vagy csak azt akarják, hogy tanuld a tárgyukat. Viszont hasonló képességek kellenek a programozáshoz is, mint a matekhoz.
2019. szept. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, választ kaptam minden kérdésemre.
2019. szept. 4. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!