Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit kell tudnom ahhoz, hogy...

Mit kell tudnom ahhoz, hogy az egyetem megkezdésétől egyből elkezdhessek gyakornokként dolgozni és tapasztalatot szerezni?

Figyelt kérdés

Egy évem van még hátra egy informatika szakos szakgimnáziumból. A szabadidőmben, és nyomokban az iskolában is foglalkoztam C#-pal, Javaval és Pythonnal. Viszonylag képen vagyok vele, hogyan működik az OOP, az osztályok hogyan csatlakozonak egymáshoz, tisztában vagyok a privát és publikus methodok működésével.


Linux terminál kezeléséhez alapszinten értek.


Emellett mostanában kezdtem el tanulgatni az SQL alapjait MySQL-ben, mert úgy látom, hogy minden gyakorlatban használt programnak a része egy adatbázis (nem hiszem, hogy txt fájlokból olvasgatnának a programok 24/7).


Gyakorlatban használt projekten még nem dolgoztam. Ez esetleg előírás egy gyakornoki állásnál?


Ezeken kívül mit tudok tenni abban a kevés iskola melletti szabadidőben, ami segíthet ebben?


Elfogadok bármilyen tippet, tanácsot, köszönöm szépen előre is!



2019. aug. 15. 23:24
 1/8 A kérdező kommentje:
Egy dolgot kifelejtettem. Kezdéskor nyilván nem ez a legfontosabb, hanem a tapasztalatszerzés, de általában mekkora összeget szokott kapni egy gyakornok nettóban?
2019. aug. 15. 23:25
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
Programozni.
2019. aug. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezdetnek ez nem rossz.

Azt jól látod, hogy adatbázis ismeret és SQL kell mindenhova, azt is tanuld meg amennyire csak tudod. Nemcsak lekérdezések írására, hanem tudd, hogy kell a programod entitásait, domain objectjeid adatbázis táblákra és rekordokra leképezni.

Valamint érdemes lenne egy nyelvet kiválasztani a C#, Java, Python közül, én javaslom a Java-t, abból kismillio allaslehetoseg és gyakornoki pozíció van, és akkor fókuszálj inkább arra. Tanuld meg a nyelv funkciót, utána pedig valamilyen frameworkot (pl. Spring), és próbálj meg összerakni egy kisebb webalkalmazást: adatbázis, fölötte a Springes backend és fölötte egy webes UI, aztán megtanulhatod mi az a HTTP, milyen requestek vannak (GET, POST stb.), cookiek, autentikacio stb.

2019. aug. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 nemaRendőrség ***** válasza:
Duális képzésre menni
2019. aug. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Érdemes jelentkezni különböző iskolaszövetkezeteknél (pl. [link] én így kezdtem el anno diákként dolgozni.
2019. aug. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én most tervezek elkezdeni gyakornokoskodni a közeljövőben, 1 év egyetem után. Ahogy nézegettem itt Szegeden, elvárnak már 1 évet az egyetemen a cégek, de van, hogy végzős hallgatókat várnak inkább. A kötelező szakmai gyakorlat is csak második féléves tárgy sikeres vizsgája után vehető fel.
2019. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: ahogy írták, a duális képzésnek nézz utána, ezt elfelejtettem
2019. aug. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kéne bemutatni valami működő hobbi projektet, az jelentene a legtöbbet. Gyakornok bér változó, cégtől függ. Dolgoztam olyan helyen, ahol rendes fizetést adtak a gyakornoknak is, meg olyan helyen is, ahol bruttó 60k-t havonta.
2019. aug. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!