Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A laptopom kilövi magát egyik...

Mindennevfoglalt9999 kérdése:

A laptopom kilövi magát egyik pillanatról a másikra, mindenféle különösebb ok nélkül. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy a laptopom, kb. 8-9 éves, hp 620 fogja magát és kikapcsol. Pár napja kezdődött, nem kapcsoltam ki szinte soha, csak lecsuktam, mikor felébresztettem, akkor hirtelen kikapcsolt, semmi kiírás, semmi történés, csak mintha kinyomtam volna a gépet. Először arra gondoltam, hogy az aksi rossz benne, csak 1-2 percet bír, ezért következőnek már figyeltem rá, hogy biztos jól be van-e dugva a töltő, mert ha a töltő kicsit máshogy áll, akkor már nem tölt rendesen, de bevolt dugva.


Ezt követő napokon kikapcsoltam teljesen a gépet, és mikor elindítottam, akkor indulásnál ugyanez, még a betöltés alatt. De az az érdekes, hogy kb 3-4. indításnál mindig betölt, most is erről a gépről írok. Működik is hiba nélkül szinte. Mondjuk 1 nap egyszer kilövi magát. De eddig csak egyszer láttam, mert olyankor csinálja, amikor nem vagyok itt.:)


Akkor egyszer úgy történt, elfeketedett a képernyő, még ment 1-2 másodpercet, és kilőtte magát.


Olvastam ilyet, hogy Biosban van valami, hogy a proci hűtő ha túl lassú fordulaton megy, akkor kilőtheti magát, de pörög azért, viszont az se lehet, hogy túlmelegszik szerintem, mert nyáron tényleg volt hogy forró volt, most még langyos se. 1 hónapja kb, ki is takarítottam, portalanítottam a belső részét, illetve a ventillátort.


Arra gondoltam, hogy lehet érdemes lenne egy új akkut venni, hogy hátha azzal jobban bírná, de végülis nem feltétlenül az lehet a gond, mert áram alatt van, meg ha egy pillanatig nincs áram alatt, annyit bír az akku.


Köszönöm szépen, hogy elolvastátok, és a segítéget!



2019. szept. 13. 13:37
 1/4 Fsms ***** válasza:
távol álljon tőlem, h megbántsalak. Ez olyan mintha múmiába akarnál szíritmus szabályozót belerakni. Ha bármi kell hozzá már rég nem elérhető, ments le mident vegyél újat... Nem érdemes vele az időt tölteni.
2019. szept. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nekem az a fura, hogy ha elindul, akkor megy, mikor nem használom, akkor van hogy kilövi magát, de mikor itt ülök, egyszer volt, hogy kilőtte magát, de akkor pont csak itt ültem, de már nem gépeztem.

Még a windowst megpróbálom újratenni. Olyan furcsa nekem ez a számítástechnika, hogy azt mondják, hogy a gép mindig ugyanúgy csinálja dolgokat. És mégis indulásnál 4szer kilövi magát 5ödszörre elindul és megy rendesen. Egyszerűen érthetetlen.

2019. szept. 14. 00:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy laptop 8-9 éves, még nem kor. Nekem 6 éves laptopom van, rendben működik, az igaz, hogy ennek a procija AMD-s. Biztos, hogy valami gond van, pl. a kikapcsoló gomb nem jó. Mostanában ezt használtad, ha jól értem.
2020. jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, ezt használom. Mostmár fél éve lassan ezt csinálja. Arra jöttem rá időközben, hogy egy videót úgy hagyok, akár hang nélkül, és akkor nagyon ritkán kapcsol ki.

Ha csak úgy hagyom ott a gépet, hogy nem megy semmi, akkor mire visszajövök már nem megy.

De elég nehezen indul el mosmtár van hogy 10-20szor próbálkozni kell. De ha egyszer elindul, akkor ezzel a módszerrel, hogy megy bekapcsolok egy videót modnjuk, akkor egész nap tud menni.

Érdekes, hogy mi köze van ehhez, hogy dolgoznia kell valamin, akkor nem kapcsol ki.

2020. jan. 21. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!