Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Valamiért furcsán viselkedik...

Valamiért furcsán viselkedik a gépem és teljesen bepánikoltam! Segítség! (? )

Figyelt kérdés
Kábé bekapcsolás után 5 perccel, ha nem mozgatom az egeret, vagy nem használom a billentyűzetet, akkor egyszerűen lefagy és nem reagál semmire! Ez nem tudom miért van! Sürgős segítséget kérnék, mert nagyon megrémültem és nem tudom, hogy mikor lesz tényleg vége a gépnek... Nincs senki ismerősöm, aki szívesen segítene, én meg nem értek annyira a gépekhez, de ha van aki segítene, azt nagyon megköszönném!
2010. júl. 14. 22:25
 1/2 A kérdező kommentje:
Ez gyakori! Mindig így van! Én nem tudom mit tegyek! Teljesen bepánikoltam! Légyszi segítsetek! Mindig ez történik! Fogalmam sincs miért! Mit tegyek? Mi egyáltalán a baj?
2010. júl. 14. 22:28
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

nyugi, ilyen meghibásodás nem szokott gépeknél lenni. Ez csak valami beállítás v. progi lehet.

A számítógépen van olyan beállítás, miszerint ha nem nyúlsz a géphez (pl. 5 percig) autómatikusan kikapcsol/zárolja magát/alvó módba kerül/hibernálja magát.

Első lépésként ezt próbáld ki.

(sajnos nem tudom pontosan a lépéseket leírni mert nekem win 7 van telepítve (mivel windows XP még manapsgá talán a legelterjettebb feltételezem a gépeden az fut))

Szóval első lépésként azt kéne megmondanod milyen az operációs rendszer.

Ez mindenhol ugyanúgy megnézhető (windows rendszereknél):

Windows zászlós gomb + Pause/Break gomb. Az előugró ablakon a windows típusát le tudod olvasni.


Ezeket a beállításokat képernyőkímélő, energiagazdálkodási lehetőségek, ott tudod elérni a legtöbb operációs redszeren hogy:

jobbklikk az asztalon, előugró menüből legalol a tulajdonságok (win7 személyre szabhatóság), majd a bejövő ablakon kapcsold állítsd be pl. hogy képernyő kímélő: nincs.

Ha valakinek van XP-je leírhatná a pontos lépést, mert sztem ott lesz a bibi. Ha nem, keresünk tovább ;)

2010. júl. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!