Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy házimozi erősítőjének a...

Egy házimozi erősítőjének a teljesítménye csökken idővel?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves házimozi DVD lejátszóm (nincs pénzem egy újra), de én csak az input módját használom (hangbemenet), hogy a gépemnek legyen hangja, tehát erősítőként funkcionál. DVD-ről tudna 5.1-es hangzást biztosítani, de a bemenete csak sima sztereó, (fehér + piros RCA dugó), és 3 hangfal van rákötve (2.1). De a probléma az lenne, hogy halkabb lett a hangja, mert pár hónapja még bömbölt "VOLUME 20" hangerőn (amúgy 40-ig van a hangerőszint), most még 20 felett se annyira hangos. Ráadásul van benne túlvezérlés elleni védelem, és nem lehet feljebb tekerni 20 fölé huzamosabb ideig, mert kiírja a kijelzőn, hogy PROTECT, és olyankor nem szól a mélynyomó, és a hangereje is csökken (a védelem akkor is bekapcsol, ha egyáltalán nem kap jelet a bemeneten, csupán a hangerőt kell egy bizonyos szint fölé tekerni). Szerintetek mitől csökken a teljesítménye? Nem szoktam túlvezérelni, egyátalán nem torzít, legalábbis én nem hallok torzítást. Annyit még hozzátennék, hogy egyszer kb. 1 órát hallgattam max hangerőn, és azóta lett halkabb. Biztos, hogy a házimozival van a gond, mert régen a telefonomra kötve is hangosabb volt, ráadásul ugyanazzal a zenével. Ha szétszedném, és kitisztítanám a koszt (ha belenézek a szellőzőrácson, akkor látom, hogy pókháló is van benne), megtisztítanám az elektromos csatlakozókat, stb., akkor jobb lenne? A készülék pontos típusa: Dimarson DM-R400

2019. szept. 16. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a bemeneti oldalon lett halkabb.
2019. szept. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a "lámpák" gyengülnek benne akkor igen. Meg ha tényleg csöves erősítő van benne... Egyébként szerintem nem kéne észrevenned gyengülést.
2019. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"kb. 1 órát hallgattam max hangerőn, és azóta lett halkabb"


Igen pont így alakul ki a halláskárosodás.

Nem az erősítő lett halkabb, hanem te lettél süketebb.

2019. szept. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!