Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges tízujjas gépelésre...

Lehetséges tízujjas gépelésre átszokni?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta gépelek kb. 6-7 ujjal, csak simán kialakult. Van valakinek pozitív tapasztalata ilyen téren? Minden nap rengeteget gépelek, érdemes egyből teljesen átállni, hogy szokjam? Így persze rövid távon sokkal lassabb leszek.

2019. okt. 7. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy neked mi érdi meg azt honnan az istenből tudjuk?


10 ujjal sokkal gyorsabban lehet gépelni mint 6-tal vagy 7-tel.

2019. okt. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Ezen én is "átmentem" de abbahagytam, és maradtam a hatujjasnál.


Annyira okos nem hiszem hogy leszel, hogy a tíz ujjad koordinálása ne zavarjon a gépelni-való szó megjegyzésében.


Persze el lehet sajátítani, de azt csak igen kevés területen szokták használni, mivel folyamatos gyakorlást igényel.

Ennek legfontosabb felhasználása az, hogy a hallott szöveget gépeli valaki szinkronban.

Ha egy gyors-és gépíró kb 1 hétig nem használja a tudását, akkor lelassul, és újra "edzenie" kell.

2019. okt. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

#2 vagyok:


Tehát a lényeg: olvasott szöveget ne igazán próbálj 10 ujjal gépelni, mert lassabb leszel mint 6-tal!

2019. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te minek a megjegyzéséről beszélsz? A tíz ujjas gépelés lényege, hogy semmit sem kell megjegyezni mert az ember nem a billentyűzetet nézi.


Az meg 1-2 után visszaesik valaki az egy vicc, ilyet csak az mond nem ért hozzá.


Amikor annó (korántsem versenyszerűen) tanultam gépelni 2600 v 2700 karakteres szöveg hibátlan másolása volt a szint 10p alatt. A kerdezonek ezt kellene kipróbálni és megnézni hogy mennyit ér el. Ebből kiindulva láthatja hogy van-e értelme belekezdeni. (A versenyzők ilyen 4000 körüli leuteseket csináltak)


10 ujjal sokkal gyorsabb gépelni.

2019. okt. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor én átálltam, az kb egy délutánba telt, még egy-két délután gyakorlással már ugyanolyan gyors vagy gyorsabb lettem, mint előtte. Mire legépeltem a szakdogám, már ég és föld volt a különbség.
2019. okt. 8. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Olyan gyors azért nem vagyok, ráadásul nem is 100%-ban vakon gépelek. Kíváncsi vagyok, hogy mindennapos gyakorlással mennyi idő alatt áll rá az agyam.
2019. okt. 8. 08:05
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:
Vannak erre tankönyvek. Rá kell szánni az időt, ha fontos és úgy rávezetnek a helyes használatra. Egyszer kell megcsinálni életedben. Egyébként tök poén a végén, hogy nem agyalsz rajta, csak jönnek az ujjadból a betűk gyakorlatilag. Át lehet szokni.
2019. okt. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!