Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adatbázis-kezelésben létezik...

Adatbázis-kezelésben létezik olyan, hogy másodlagos kulcs? Ha igen, akkor mikor használjuk?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a google-n se találtam érthető infót erről. Azt tudom, hogy van szuperkulcs, kulcs és elsődleges kulcs. Utóbbi a tábla egyedi azonosítására használható, de másodlagos kulcsról is hallottam már azonban nem tudom, hogy honnan és mi a szerepe.

2019. okt. 14. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen.
2019. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs. Igazából kulcs sincs. Kulcsjelölt van, amiből lehet több is, és ezek közül választjuk ki az elsődleges kulcsot.

Ha valahol másodlagos kulcsról hallottál, akkor az egyedi szóhasználata lehetett az illetőnek.

2019. okt. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor nem tudom hol hallottam másodlagos szót adatbázis témában, de valahonnan ismerős. 🤔

Van esetleg "másodlagos" szóval kapcsolatos más kifejezés adatbázisban?

2019. okt. 14. 21:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán a szerverek környékén, de a fogalmi és a külső szintben nincs.
2019. okt. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!