Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért javult meg a laptopom?

Miért javult meg a laptopom?

Figyelt kérdés

Már lassan egy éve használhatatlan, mármint bekapcsolom és eszméletlenül lassú, semmit nem hoz be stb.. Voltam szervízben, ssd-t ajánlottak de ezek előtt le akartam menteni az adataimat. Napokon át szenvedtem azzal, hogy átmentsek minden fontos adatot egy külső merevlemezre, de sikerült. Aztán arra gondoltam, hogy megpróbálom alaphelyzetbe állítani a gépet hátha változik valami.


Délelőtt kezdtem, majd ma este 8-kor, 23%-ot írt ki aztán annyit, hogy:"hiba, nem sikerült a gépet alaphelyzetbe állítani", próbáltam többször, egyszer sem sikerült, így újraindítottam.

Fekete képernyő jött be azzal hogy a TPM-et törlöm-e, töröltem, és a gépem majdhogy nem tökéletesen működik. Egy picit hangos, meg nem szupergyors de teljesen elfogadható, pár másodperc alatt behozza a dolgokat, pl a Chrome-ot tavaly óta nem tudta elindítani se (lefagyott, leállt stb), most meg filmet nézek rajta (hbo go).


Mi lehetett a gépemmel, miért lett hirtelen jobb? Hiszen semmi módosítás nem történt, ki is írta bekapcsolás után.


Még annyit, hogy mindenképp elviszem szervízbe, más nem kitisztíttatni, újratelepíteni stb.



2019. okt. 21. 23:53
 1/3 Alex Fly ***** válasza:
A kérdésben ott a válasz: a TPM-ben tárolt adatokkal volt valami gebasz...
2019. okt. 22. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nyilván ott volt valami gubanc, de őszintén nem értek ehhez, olvastam, hogy a TPM titkosított adat(?) lenne.. Nekem kb egyik napról a másikra lett rossz a gép, még csak le se töltöttem semmit akkor, de a lemez, a processzor mind 100%-on kezdett menni, kitöröltem az adatot és erre 0 és 2% lett.. hihetetlen, hogy ennyi baja volt és a szervízben ezt nem vették észre, pedig egy hónapig volt náluk.


Szóval a kérdésem arra irányulna, hogy ez a TPM ennyire tudja befolyásolni a gép működését? Vagy ez egy átmeneti dolog és várható hogy a legközelebbi használatkor megint belassul?

2019. okt. 22. 08:16
 3/3 Alex Fly ***** válasza:
Konyhanyelven és pontatlanul fogalmazva: a TPM tárolja az eszközön levő jelszavakatb accountokatb a rendszer hozzáféréséhez a kódokatb a titkosítási kulcsokat, ilyesmit. Gyakorlatilag ez egy védett, biztonságos tárhely, ami a rendszer biztonságának egy igen fontos eleme. Ha ott valami nincs rendben, az befolyással van az egész rendszer működésére.
2019. okt. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!