Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Asus Zenbook vagy Macbook Air?

Asus Zenbook vagy Macbook Air?

Figyelt kérdés
Lassan esedékes lesz egy laptopcsere, most egy 15,6" asus laptopom van, de a hordozhatóság miatt inkább egy 14", esetleg 13"-ost szeretnék. Specifikációk terén i5 processzor, 8gb ram, 256 ssd lenne a legjobb. Nekem az Asus UX433 modell tetszik, viszont már majdnem olyan drága mint egy macbook air. Nincs semmilyen apple készülékem szóval csak az ökoszisztéma miatt nem fogok macbookot venni, viszont lehet, hogy tartósabb, talán gyorsabb lenne, mint egy windows. Szerintetek melyik lenne a jobb választás? Esetleg egy régebbi zenbook modell?

2019. okt. 24. 09:21
 1/6 anonim válasza:
86%

Nem tudom mi lesz a felhasználás jellege, így mondok saját véleményt.

Világ életemben windows gépeim voltak. Ma egy 2017-es air modellem van és életem legjobb döntése volt.

Akksi verhetetlen, melegedést normál felhasználás esetén nem ismeri, kellően izmos alap felhasználóknak, marha gyors.

2019. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Átlag felhasználás, tanulás, írás, netezés, filmezés.
2019. okt. 24. 17:20
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Ha ezekre a célokra megelégednél egy beléőpszinű Windowsos géppel, a Macbook Air árának feléért, akkor azt mondanám, hogy az a jobb döntés, de ha már adott a pénzed és el is akarod költeni, akkor szerintem az Apple a jobb választás.


Én két éve használok egyet, egy igazi izomgépet cseréltem le (asztali i7, 16GB RAM, bitang videokártya)... és nem bántam meg! Kinőttem a gamer korszakból, mások lettek a proiritások. A poén az, hogy semmivel nem lassabb. Pedig csak 8 giga RAM és klasszisokkal gyengébb proci. De valahogy az Apple megoldotta, hogy ezek olyan faszán együttműködnek, hogy a user soha nem érzi hiányát a plusz erőnek. Még videót is lehet vele vágni (ok, nem 4K-t, de full HD-t simán), max a renderelés kicsit tovább tart.


Összefoglalva, előnyök:


- Gyors és az is marad még évekig, szemben egy Win géppel, ami 1-2 év múlva már az őrületbe kerget.


- Ingyenes oprendszer, amihez ugyan időnként kijön egy-egy frissítés/javítás, de nem kell minden harmadik bekapcsolásnál végigvárni a negyedórás frissítéseket, nem kerülsz olyan helyzetbe, hogy az előadás után kikapcsolnáde, de nem tudod, mert kiírja, hogy 1/3212 frissítés telepítése...


- stabil rendszer, nem omlik össze. De tényleg, nekem még 2 év alatt talán egyszer sem fagyott le.


- Csomó hasznos ingyenes szoftver (pl. az Office maces megfelelője, ami nem olyan, mint az ingyenes wordpad, sokkal jobb).


- Nagyon felhasználóbarát, tényleg szög egyszerű minden, hamar megtanulható.


- a Touch Pad - na az valami zseniális. Igen, más gyártóknak is vannak okos és kényelmes megoldásai, de azt merem állítani, hogy a Mac a csúcs. Világ életemben utáltam a tapipadokat, a Macbookon megszerettem.


- Akkumulátor üzemidő: simán elmegy egy napot, főleg ha nem full fényerővel használod videót konvertálva a háttérben :-) Igaz, a Zenbook sem rossz e téren.


Hátrányok:

- Drága. 300 ezer forint nem kevés egy laptopért, és az még csak a 128 gigás SSD-s változat, a 256-os még drágább.


- A képernyő ma már elavultnak számít. Nekem spec. tökéletesen megfelel, de tény, hogy más gyártóknál ennyiért már lehet kifinomultabb technikát is kapni.


- Csak 2db USB port. Elég lehet, de néha jól jönne egy harmadik. És nincs HDMI sem, ha projektorra akarod kötni, kell egy Thunderbolt átalakító. Nem nagy tétel, de ha otthon marad, bosszantó. Ezen felül nincs UTP sem, max átalakítóval, így marad a wifi. Egyetemi előadókban ez nem gond, de néha otthon jól jönne, mert gyorsabb.


- Említheők még a Mac rendszerből adódó apró, bosszantó dolgok, pl. az NTFS-re formázott háttértárakat nem tudja írni ("Te, itt egy pendrive, másold már rá nekem a vizsgatételeket.." "Hát őő..., izé...").

2019. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Utolsónak.

Jól leírtad az előnyeit,bár a hátrányok,amiket leírtál ,számomra nem hátrányok,mert egyébként sem használnám ezeket a dolgokat,az ára meg nem érintett,mert nyertem.Viszont nagyon-nagyon szeretem.Hátránynak inkább azt tudnám felhozni,hogy akkor igazán tökéletes,ha vannak más Apple termékeid is,mert azokkal "áll csak szóba",de emiatt nem fogok venni.

2019. okt. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Ez igaz. Barátnőmnek Huawei telefonja van, egyszer rákötöttem, hogy le tudjuk tölteni a képeket kábelen és fel sem ismerte.

iphone-nap viszont remekül együtt működik (a hívások és SMS-ek bejönnek a laptopon is, AirPlay működik az Apple Tv-vel, tényleg kényelmes.

2019. okt. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Macbook Air.


Ha komolyabb felhasználó lennél nem ezt ajánlanám.


Az én esetemben pont az van, hogy túl gyenge a 2018ban vett Macbookom a platform meg használhatatlan sokszor azokra a dolgokra amire kell.


Mérnökinformatikus hallgató vagyok. Legtöbb szoftvernek amit használunk egyetemen nincs Mac változata vagy használható alternatívája így és pont most váltok Zenbookra.


Viszont a te felhasználásodra tökéletes. Már csak a macOs miatt is, mert sokkal felhasználó barátabb.

2019. nov. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!