Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Processzorhűtőről nem vettem...

Processzorhűtőről nem vettem le a műanyag darabot az aljáról, létezik, hogy ez miatt nem indul?

Figyelt kérdés
Vettem kézalól egy ddr3-as alaplapot, (sajnos már nem gyártanak, így kénytelen voltam ddr3 szériából komolyabb alaplapokat használtan venni.) sajnos nem indul el a gép. Próbáltuk több fajta módon, de semmi. Szétszereléskor, majd a régi config összerakása közben észrevettem, hogy a processzorhűtő alján lévő védőfóliát elfelejtettem lehúzni róla. Nem volt idegrendszerem szétkapni ismét és megpróbálni, így kérdem, hogy létezik, hogy az a kis lehúzható cucc miatt nem indul el a gép, nem pedig alaplap hiba?

2019. okt. 26. 10:11
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Indulni akkor is el kéne neki, max időközbe leáll túlhevülés miatt vagy mert ráolvad a fólia a procira.


Bár aki egy ilyen fatális szerelési hibát csinál, ott más se biztos hogy a helyén van.

2019. okt. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem főleg laptopnál volt olyan problémám, hogy csak fekete kép, és azt hiszem a caps lock villogott csak, azért, mert a ramok nem jól voltak a helyükön.

Próbáld meg, hogy kiszeded őket, aztán jól belenyomod a foglalatba.

Másik, hogy egyet kell értenem az előző hozzászólóval, ez tényleg veszélyes, és nagy hiba, vedd le a hűtőt, mindent pucolj le róla alkohollal, és a prociról is, és normálisan pasztázd be.

Múltkor szintén laptopommal úgy jártam, hogy kevés volt először a paszta, és a windows kék halált kapott, és újra kellett telepítenem.

2019. okt. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos ezer gondja lehet, és ezt vakon nagyon nehéz megállapítani.

Ventik felpörögnek? Hallasz sípolást? Ha igen, mit?

Egyébként azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a proci foglalatban az egyik tű letört vagy elferdült, ezért nem is indul el a gép. Velem már volt ilyen, de sikerült a helyére tolni nehezen a kis tűt, a töröttet nagyon nehéz és nem érdemes javíttatni.

Ha a gép egyáltalán nem reagál semmit bekapcsoláskor, akkor lehet a front panel bekapcsolója (elől a házon) nincsen jól rákötve az alaplapra.

Esetleg olyan hiba is lehet ebben az esetben, hogy nem kap áramot, mert valamit nem dugtál be, vagy épp rossz helyre, vagy eleve a táp sem jó. Lehet az elem is lemerült az alaplapban, de az is lehet, hogy teljesen tönkre van vágva az egész.

Millió oka lehet, ezt így nehéz megmondani. Esetleg vidd el egy pc boltba, vagy egy hozzáértő ismerőshöz.

(Itt csak akkor tudnánk biztosat mondani, ha mondjuk mindent nagy részletességgel és képekkel leírnál/elmagyaráznál, de az macera.)


Kizártnak tartom, hogy a proci hűtőn maradt fólia miatt ne kapcsolna be a gép. Attól függetlenül működnie kéne, max lekapcsolna a gép pár perc múlva a melegedés miatt. Egyébként ez nagyon ciki hiba ha engem kérdezel :)

Vidd el egy pc-shez, lehet csak egy-két kábel van rosszul bekötve és pár ezerrel megúszod.

2019. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!