Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Létezik jó műanyag ablak?

Létezik jó műanyag ablak?

Figyelt kérdés
Gondolkodom a cserén, faablakok vannak. Ahány ismerősnél jártam, mindegyiknél volt 1-2 ablak, ami igaz nagy hidegben, de engedte a hideget, a párkány is tiszta hideg volt. Aztán rájöttem, hogy nem cseréltetek ablakot, ahol kiszilózom, begumizom. S a ház is szellőzik. Most, ha egy légzáró ablakot rakok be ott a szellőzést is biztosítani kell, tehát ugyanott vagyok, vagy kell egy vagyonért gépi szellőző, amivel együtt soha térül meg a beruházás, nem beszélve, ha a kazán is régi, az se 2 fillér kicserélni. Na de ez, hogy egy 1-2 éves műanyag ablak is engedje befelé a hideget ez kicsit vérlázító
2018. dec. 22. 19:27
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Soha nem térül meg.
2018. dec. 22. 19:30
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Az ablakokat nyári állásban szállítják, sokan nem is tudják hogy át kell állítani télire. és igen, van jó ablak.
2018. dec. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%

Egy ablaknak nincs nyári, és téli állása sem.

A normálisan gyártott és beépített ablak nem lehet huzatos.

2018. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekünk ablakcsere óta kb 3/4e a gázfogyasztás, pedig máshoz nem nyúltunk. Teljesen normális, ha hideg a párkány, mert egy jól szigetelt falhoz képest elmarad egy ablak (0.24-1.15) hőszigetelése,viszont egy rossz ablak meg mintha ott sem lenne.

A jól záró alak még nem hermetikus zárást jelent, elég lehet napi pár perc szellőztetés, viszont ha a régi folyamatosan húzza ki a levegőt, akkor megette a fene. Próbálhatod tömíteni, de soha nem lesz olyan.

Viszont igen, a régi kazánt is megéri korszerűre, jobb hatásfokúra cserélni, de előbb az ablak, hogy ne a kertet fűsd.


Ablakból ha németet veszel és nem a leggagyibb szlovákot, akkor nem lesz vele gond.

2018. dec. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
14%
Akkor vedd már a fáradságot és nézz meg pár videót, hátha profitálsz belőle. 6-os imbusz vagy csavarhúzó, esetleg patentfogó kell a beállításhoz. Minden csap az ablak oldalán excenteres, felet kell rajta fordítani. Nálam van egy kis pötty is beleütve, ha az kifelé néz nyári, befelé télit jelent.
2018. dec. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
Minden csapot át kell állítani, alul is meg felül is, nem elég csak az oldalsókat. Lehet még hiba a rossz beépítés, kevés purhab, ami nagyon kitágul, nem tömít rendesen.
2018. dec. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
13%
Azért érdekes, hogy aki hülyeséget ír 100%-on van. Önmagát pontozza? Egy hónapja a redőnyös mutatta meg nekem is az átállítást, a gyerekszobában nagyon húzott a fal mellett. És azóta jó. Kíváncsi vagyok ezek után lepontoznak e, mert itt szokás.
2018. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%

Itt van 1-2 link az az elme roggyant ablakállítgatóknak :

[link]


[link]

2018. dec. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Egy hónapja a redőnyös mutatta meg nekem is az átállítást,"

A redőnyös beállította az ablakodat, nem átállította.

Mi értelme lenne a vasalatot piszkálni állandóan mikor minden ablakon van résszellőző funkció, ha már azt akarjátok hogy huzatos legyen nyáron az ablak, használjátok azt.

2018. dec. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát ha valaki elme roggyant, akkor az te vagy.
2018. dec. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!