Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikusok! Hogyan sikerül...

Informatikusok! Hogyan sikerült tanulmányotok után elhelyezkedni a munka világában?

Figyelt kérdés

Épp most olvastam egy hozzászólást egy hasonló poszt alatt, ahol az illető azt írta, hogy a Java-t tanulók nem tudnak elhelyezkedni, mert ahhoz nagyon jónak kéne lenni, hogy egy azt használó cég felvegyen ill. nem is annyira vádásszák őket, tehát nem annyira hiányszakma.


Ki hol helyezkedett el és milyen végzettséggel?

Én jelenleg programozást tanulok egyetemen, érdekel hova fogok kb. eljutni.



2019. okt. 27. 00:30
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Ha megszerzed a diplomát, nem kell aggódnod ilyen miatt.
2019. okt. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Aki programnyelvet tanul, és nem programozni, annak soha nem is lesz normális munkahelye a programozói szférában.

A nyelv csak egy eszköz. Persze, fontos, hogy ismerd, hiszen azzal az eszközzel dolgozol, de programozó attól leszel, ha tudsz algoritmizálni. Ha a programot, mint rendszert átlátod, és képletesen mondva meg tudod találni az utat a kiindulási állapotból a cél felé.

Hogy ki milyen nyelven fejleszt? Az nem egy állandó dolog. Idővel változnak a divatok, meg persze a technikák is, és sokan garantált, hogy nem olyan nyelven fogják írni a programjaikat, amiben egyetemen tanultak. Csak úgy példaként: sok C#-programozó amikor tanulta a szakmát, ez a programnyelv még nem is létezett. De programozók, így nem esik nehezükre, ha másik eszköz (nyelv) használatát is el kell sajátítaniuk. Így ha tudsz programozni, kis ráfordítással alkalmazkodhatsz a trendekhez. Nem különbözbek egymástól olyan sokban ezek a nyelvek, hogy belátható időn belül ne tudj kiismerni egy másikat.

2019. okt. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jelentkeztem az első gyakorlati helyemre, felvettek, ott maradtam, kitanultam a szakmát, most meg egyéni vállalkozóként az átlag fizetés ötszörösét keresem.

És még csak diplomám sincs...

2019. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem már az iskolából elvittek.
2019. okt. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én OKJ-vel eltudtam helyezkedni 4 nap alatt webfejleszőként úgy, hogy két helyre is vissza hívtak még válaszhattam is. Amivel akkorba elhelyezkedtem php, pdo, javascript, jquery, css3, scss, bootstrap4 és java ismeret. Az első pár hónap nagyon megterhelő lesz sok szabad időt fog felemészteni ,de idővel belelehet jönni.
2019. okt. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!