Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Pcx videóban elhangzott, hogy...

Pcx videóban elhangzott, hogy sokkal megbizhatobbak az intelek, szerintetek?

Figyelt kérdés

Amd-t akartam venni, de mikor a főnök mondta a videóban hogy a szervizükbe sokkal több amd fordul meg, elbizonytalanodtam.


Itt is mindenki írja milyen jók. Igen de ha most megveszem az amd-t ugyan akkora eséllyel fog menni 5 év múlva is mintha intelt veszek?


2019. nov. 1. 23:27
1 2
 1/14 ThodEE GoD ***** válasza:
56%
Egész eddig csak intel szemellenzővel építettem a gépeket, de az új ryzenek túl jól sikerültek, már a fiókban a 3600, az alaplap meg jövőhéten érkezik hozzá, 3 év gari van az alaplapra meg a procira is, veheted nyugodtan az AMD-t, van ismerősömnél FX sorozatból 5GHzen ketyegő, csak a hűtést igényli nagyon :D , Az új sorozatra is érdemes jobb hűtést tenni mint a gyári !
2019. nov. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

Mióta van elég pénzem új gépek vásárlására (tehát diplomázás után, aminek már kb. 15 éve), csak AMD gépeket vettem. Nekem ez a 3. AMD-s gépem, és a családban is van/volt pár. Egyszer sem volt a processzorral probléma. Egyikben az alaplap lehalt, meg egyiken az integrált VGA-nak elszállt egy kondija, de ez mind az alaplap sara, nem az AMD-é. Egyébként az előző gépemet 9 évig használtam, a mostani meg már a harmadikat tapossa. Persze, kb. 10 gép (proci) még nem reprezentatív minta, de szerintem jócskán eltúlzott dolog, hogy az AMD-k megbízhatatlanok lennének.

Sőt, mondok egy reprezentatívabb mintát: mióta rendszergazda vagyok, arányaiban hasonló mértékben találkoztam döglött Inteles, és döglött AMD-s gépekkel.

Arra figyelj, hogy megbízható tápot tegyél bele, mert az viszont sokkal több meghibásodást tud okozni, mint az, hogy milyen a procid.

2019. nov. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Videokartyaban nincs jobb az amd nel
2019. nov. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Itt tényleg sokan írják az AMD-t.

Vlsz. azért mert az van nekik is, mert fele annyiba kerül mint az intel vagy az nvidia.

Nekem csak az ismeretségi körömből vannak negatív tapasztalatok AMD-vel kapcsolatban.

Nem tudom globálisan ez mennyire igaz kimondottan az AMD-re, viszont akiket ismerek sokuk elégedetlen a VGA-val, és a processzorokkal is szoktak gondok lenni.

Hozzáteszem ez egy gamer közösség/ismeretségi kör, szóval lehet egyéb más helyzetekben megállja a helyét az AMD, de játékoknál hiába a több mag több szál, vagy a youtube videós összehasonlítási tesztek "mennyivel jobb az nvidia-nál az RX", mégis rendszeresek a lagok és FPS dropok főleg az online multi játékokban AMD-nél.

Páran azóta VGA-t cseréltek és nvidia-ra váltottak, egyik közeli barátomnak meg az RX580-a ment tönkre 2 hónap alatt.

Hiába a benchmark tesztek a valóság mégis azt mutatja, hogy az intel és nvidia sokkal jobb játékra.

2019. nov. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Egy processzort kb. lehetetlen tönkretenni ha rendeltetésszerűen használják, és nem kap akkora mértékű tuningot, ami megfőzi konkrétan. AMD prociknak egyetlen hátulütőjük van, könnyű rajtuk a tűket elgörbíteni. De óvatossággal ez kiküszöbölhető.
2019. nov. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Azt mondják h 90-95százalékban AMD cpu-k jönnek vissza hibásan, viszont túlnyomorészben 80százalékban AMD(ryzen)-t rendelnek a PCX-től, tehát ez nem olyan rossz arány.

A hozzászólásokban sem látom, h olyan nagy mínőségbeli eltérés lenne.


Nekem pl a 12 és a 7éves ATHLON 64 5400/ FX 6300 gépem perfect-l mükszik.

2019. nov. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%
Szeretnék eladni a rajtuk maradt inteleket, nincs ebben semmi bonyolult.
2019. nov. 2. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én személy szerint az intelre tenném a voksom, de alapvetően az AMD-vel sincs gond. Nálunk a szervizben pont ugyan akkora valószínűséggel fordul meg mind a kettő.
2019. nov. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utso is megnyugtatott. Akkor lehet amd-re esik a választás, úgy ahogy eredetileg volt :)
2019. nov. 2. 07:23
 10/14 anonim ***** válasza:

A PCX az utolsó csapat, akitől tanácsot fogadnék el.


Hogy az Intel megbízhatóbb, az bizonyos feltételekkel igaz VOLT kb. 20 évvel ezelőtt, amikor egyes AMD alaplapok, illetve lapkakészletek esetében voltak gondok.


Én 10 éve használok AMD-t (Athlon, Phenom X3, Phenom X6 Ryzen 5), előtte 12 évig Intelt (Pentium 4, Pentium 3, Pentium MMX), előtte AMD-t (AMD Am386). Illetve hobbigépekben (gyűjteményi darabok) is van mindkettő. Soha egyikkel sem tapasztaltam problémát.

2019. nov. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!