Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ez a win10 licenszkulcs...

Ez a win10 licenszkulcs többször használatos vagy csak egyszeri?

Figyelt kérdés

A software-code.com oldalról vásároltam egy Microsoft Windows 10 Pro Retail KEY-t.

Email-en keresztül meg is kaptam kb egy perc múlva.

De ezt az aktiváló kódot egyszer tudom csak felhasználni vagy annyiszor akárhányszor újratelpítem a windowst ?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. nov. 14. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miért vásárolsz úgy bármit, hogy alapvető dolgoknak nem olvasol utána?


Retail: Személyhez kötött licensz, ami hivatalosan egyidejűleg csak egy számítógépen használható, viszont nincs hardverhez kötve. Ebből kifolyólag bármennyiszer újratelepítheted.

2019. nov. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
elsőt kiegészíteném azzal, hogy Windows újratelepítés előtt, deaktiválnod kell a kulcsot.
2019. nov. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Szóval bármennyiszer felhasználhatom ezt a kódot, szuper :)

De miért kell deaktiválni újratelepítés előtt.

Ha nem csinálom meg a deaktiválást, akkor úgy érzékeli a microsoft, hogy még használatban van az adott licenszkulcs ?

2019. nov. 15. 00:39
 4/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem muszáj deaktiválni. Ennyire azért nem figyelik.

Ha begondolsz, hogy ha elromlik a számítógéped. És másikat veszel, vagy el ha csak a téttértár száll el, akkor sem tudod deaktiválni.

Én még sosem deaktiváltam, és nem volt gondom belőle.

Viszont ha egyidejűleg több gépen is érzékeli a MS szervere ugyan azt a Retail kulcsot, akkor letilthatja blacklist -re teheti azt.

2019. nov. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem :)

Köszönöm, nagyon sokat segítettetek.

2019. nov. 15. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!