Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Intel vagy AMD procival...

Intel vagy AMD procival érdemes notebookot venni?

Figyelt kérdés

Hosszútávra keresek notebookot. Főleg irodai, egyetemi használatra. Office+netezés, néha kisebb játékok (cs go, lol stb.)

A 8. és 10. generációs core i3 és az AMD Ryzen 3 3200 u között vacilálok. Melyiket érdemes venni, ha minimum 4-5 évre tervezek egy általános felhasználású notebookot venni.

(egyébként, ha számít, 8 gb ram és 256 gb SSD lenne mellette)



2019. dec. 1. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha felmerül a játék, akkor AMD, mert - amennyire tudom - annak erősebb a grafikus vezérlője. Persze ha van dedikált, akkor jó az Intel.
2019. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyártó alapján csak akkor van értelme dönteni ha olyan szoftvert használsz ami kizárólag az egyiken működik, vagy ha az egyiken sokkal jobban működi(pl amd compute teljesíténye köröket ver nvidia ra azonos áron, de a hajadra kenheted ha csak cuda támogatása van a célszoftvernek). Nincs érdemi különbség, mindkettő belépő szint, ezt is kell várni tőlük. Elég lesz 4-5 év múlva ha ma elég, és 4-5 év múlva sem csinálsz teljesítményigényesebb dolgot mint ma. Legyünk már reálisak egy kicsit, 2 magos, alacsony órajelű processzorokról van szó 2019 végén, egyik gyártó sem ad semmi combosat ebben a szegmensben.
2019. dec. 2. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Nem a teljesítmény miatt kérdeztem, tisztában vagyok vele, hogy belépő szint, de általános dolgokra tökéletesen alkalmas.


Benchmark tesztek alapján is nagyjából ugyanazt tudtják, az AMD tanán egy hajszállal kisebb pontszámot ért el, de annyival olcsóbb is.


Engem igazából a tartóssága, megbízhatósága érdekel, hogy kibír-e 3-4-5 évet stabilan használva.

2019. dec. 2. 06:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Bár igaz, ez a kérdèsből nem derült ki egyértelműen, bocsi!
2019. dec. 2. 06:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét jó választás lehet, nézzük az érveket.


1) Jobb az AMD processzorba integrált gpu-ja, már egy GT 1030-al vetekszik.


2) Inteles biztonsági kockázatok (malware, meltdown), olvass utána.


3) Mivel nem tudom milyen operációs rendszert használsz:

-Windows: mindegy melyik proci

-Linux: intellel jobban működik


4) Proci teljesítmény:

-Intel: 4 mag, 4 szál, 3.4 gigahertz

-AMD: 2 mag, 4 szál, 3.5 gigahertz

Ebből következően láthatod, hogy a processzorok teljesítménye körülbelül egy szinten van.


Én őszintén szólva az AMD-t ajánlanám úgy általánosságban, mostanában jobban megéri a pirosak táborát bővíteni (nem a komcsikra gondolok xd).

2019. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ mindenkinek!


Végül én is az AMD mellett döntöttem, vettem egy Aspire 3-at Ryzen 3 procival, 8 gb rammal, 256 gb ssd-vel. Ebben ugye a Vega 3 integrált kártya van “csak” de még ez is szépen meghajt egy két játékot. Mellette egy Radeon 540x dedikált kártya. Nagyon még nem mentem bele az erőigényes dolgokba, csak az alap progikat telepitettem, meg egy két kisebb játék próbaként. A gép nem nagyon melegedett eddig vészesen, a ventillátor is ritkán megy, egész halk minden.

2019. dec. 11. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!