Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » PTZ IP kamerát ismeri fel a...

PTZ IP kamerát ismeri fel a hálózat, mert nem kap IP-t. Hogy tudom azonosításra bírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Adott egy "javított" PTZ IP kamera, aminek táp problémája volt. Ez javításra került, azonban egy korábbi konfigból származó beállítás végett nem tudom összekapcsolni a számítógéppel, a kamerán nincs reset gomb, nem tudom a hálózatot és maga a kamerát alaphelyzetbe hozni.


Alapadatai: 192.168.1.160

Model: NR4XH20P

Felhasználónév: admin

Jelszó: 12345


Az IP tartománya lett megváltoztatva, amit "elfelejtettünk" és sajnos ennek hiányában nem kommunikál a számítógéppel, nem tudom sajnos a saját hálózatomhoz csatlakoztatni. Próbáltam direkt UTP-n keresztül notebokkal auto DHCP-vel, de nem látja; próbáltam routerrel auto DHCP-vel, a notebook-ot látom a routerben, de a kamerát nem.


Létezik olyan program, amivel át tudom "fésülni" a csatlakoztatott eszközök fizikai IP címét még akkor is, ha nem - látható - tagja a hálózatnak?

Tudna valaki ebben segíteni?


Köszönöm a válaszokat!



2019. dec. 5. 11:14
 1/7 Shaddark ***** válasza:

Lanspy

Reset egész biztosan van rajta, - de ha nem írod ide a pontos típusát akkor senki nem fogja tudni megmondani hol :)

2019. dec. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nincs rajta reset gomb, belül sincs. Gyártó sem tudott segíteni a resetelésben.


Modellt írtam fent: NR4XH20P

Petz mini bullet camera

2019. dec. 5. 12:27
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem pont ez, de így néz ki pontosan!

[link]

2019. dec. 5. 12:29
 4/7 Shaddark ***** válasza:

"Modellt írtam fent: NR4XH20P"

Bocsánat, egybefolyt nekem az ip címmel meg a többivel :O

Meg vak is vagyok :D

2019. dec. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:

Ezeket találtam amik ilyen trükkös helyek...

https://www.youtube.com/watch?v=2psJIgOA1FY

[link]

2019. dec. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nem ilyen a kamera, mint a videóban látható. Nincs rajta, sem benne fizikai reset gomb. :(


Most az IPCONFIG paranccsal szórakozom, hogy az Ethernet kártya milyen IP-t kínál neki... talán abból kiderül...

2019. dec. 5. 18:27
 7/7 Shaddark ***** válasza:

lanspy sem találta meg?

192.168.0.x

és

10.0.0.x

alhálózatokat szoktak megadni ezeknek,

a lanspy-on lehet Class B és Class C -re keresni, ez eltrt de biztosan megtalálja ha vett fel ip-t.

Persze amivel keresed (amivel össze van kötve) azt az ip-t is be kell raknod abba az alhálózatba.

2019. dec. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!