Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen eszközön tudom lejátsza...

Milyen eszközön tudom lejátszani a DVD-RAM-okat?

Figyelt kérdés

A 2000-es évek közepe óta rengeteg szerkeszthető DVD-RAM-ot vásároltam és erre vettem fel filmeket, TV műsorokat, illetve másoltam át VHS kazettákat. Majd pár éve teljesen kivonták a forgalomból ezeket a lemezeket, a DVD-íróval együtt. Ma már csak DVD-lejátszót lehet kapni (azt is egyre kevesebbet), de ezek nem játszák le a RAM-okat. A régi DVD-íróm még megvan, de már pár éve is csak horribilis összegért (Angliából rendelt alkatrészekkel) tudták megjavítani, most pedig újra használhatatlan (13 éve megvan). Ilyenkor jön az, hogy a javítás többe kerülne, mint ha újat vásárolnék. Vennék is újat, ha lehetne kapni, de nem lehet. Hozzá lehet egyáltalán valahol jutni egy működőképes új DVD-íróhoz (Vatera és egyéb használt cuccokat árusító helyek kizárva)? Vagy olyan szintén új lejátszóhoz, amely kompatibilis a RAM-okkal? Vagy lehet esetleg egyéni megrendelésre csináltatni ilyet? A RAM-okon lévő anyagokat semmiképp sem szeretném elveszíteni. Végső esetben egy adatköltöztetés is szóba jöhet.

(Tudom, hogy nem feltétlenül Számítástechnika kategória, de jobb témakört nem találtam hozzá. Amúgy épp most próbáltam az egyik RAM-ot lejátszani a PC-men, ahol a WMP egyáltalán nem tudta lejátszani, a Nero MediaHub is először azt írta ki, hogy hibát észlelt és a lemez nem olvasható, de végül sokadik próbálkozásra sikerült elindítani. Viszont én nem PC-n és monitoron, hanem asztali DVD-n és TV-n szeretném nézni.)



2019. dec. 29. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal bármelyik mai DVD író is kezeli a RAM lemezt, csak ki kell venni a tokjából. Vigyázni kell rá mert mindkét oldala adathordozó, de tapogatás nélkül betehető a hagyományos tálcára.
2019. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kétféle DVD-RAM létezik (létezett): a tokos cartridge típus és a sima (tok nélküli). Mindkettőből akad bőven. A gond - mint írtam - az, hogy DVD-írót sehol nem lehet kapni és a lejátszók is kompatibilisek egy sor formátummal (DVD-R, DVD-R DL, DVD-RW, DVD, CD, CD-R/-RW, stb.), de a RAM-mal nem.
2019. dec. 29. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:

A legolcsóbb Maxell típusú USB DVD íróm van:

[link]

[link]

[link]

2019. dec. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oké, kösz!
2019. dec. 29. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!