Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lesz valami baja a gépemnek...

Lesz valami baja a gépemnek ha az "svchost. Exe" nevű nem tudom mit bezárom? (cmd-be: taskkill /f /im svchost. Exe)

Figyelt kérdés
Kideritettem hogy a gépem alvó állapotból emiatt a valami miatt ébred fel. Gondoltam hogy bezárom mert a szivbajt hozza rám a gép amikor majdnem elalszok és bekapcsol...
2020. jan. 1. 22:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a szolgáltatások gazdafolyamata. Ha az egészet bezárod, az egész gép abban a pillanatban meghal.

Keresd meg a szolgáltatások között azt, amelyik felébreszti a gépet, és azt az egyet tiltsd le.

2020. jan. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

1.

svchost = SzolgáltatásGazda = egy (vagy több) szolgáltatás működtetéséért felelős rendszerfolyamat.


Nálam gyorsan megszámolva 72 van.

Szerintem a lényegesekhez nem enged hozzányúlni a rendszer, de pár bezárásával az összeomlást sikerülhet elérned.


Ahogy feljebb írták, pontosítani kellene.


2.

Egyébként milyen úton jutottál el az svchost-hoz?


3.

Egy ötlet: a Feladatüzemező szolgáltatás rengeteg ütemezett feladatot indít, valószínűleg ezek ébreszthetik a gépet.

Van pár parancs, ami talán segít:


- A legutolsó feléledés részletei, melyik eszköz okozta:

powercfg -lastwake


- Ütemezett feladatok listája, amik feléleszthetik a rendszert:

powercfg -waketimers


- Eszközök listája, amik feléleszthetik a rendszert:

powercfg -devicequery wake_armed


Ezek futtatásához nyiss rendszergazdai parancssort:

Start menü gombján jobbegérgomb > "Windows Powershell (rendszergazdaként)" - ha ilyet nem látsz, akkor "Parancssor (rendszergazdai)" elemet válaszd.

(a parancsokat a beírás/bemásolás után Enter billentyűvel indítod)

2020. jan. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#1/2 hogy tudom megtalalni amelyik felébreszti a gépet?
2020. jan. 4. 07:29
 4/4 CspCsj ***** válasza:

Parancsokat kipróbáltad?

powercfg -lastwake

powercfg -waketimers

2020. jan. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!