Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép képét átlehet...

Számítógép képét átlehet vinni okos tv-re hálózaton keresztül?

Figyelt kérdés

Számítógép - UTP - router - UTP - Tv.

A média tartalmas átvitelt próbáltam már, képeket és videókat gondnélkül megjelenít így. De én úgy akarom, mintha HDMI-vel lenne összekötve a 2 eszköz.


2020. jan. 13. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
31%
Ahhoz szerintem lassú egy hálózat.
2020. jan. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mért lenne lassú? Ha videót átvisz akkor nem lehet gond.. a számítógép képe sokkal kevesebb mozgást tartalmaz, jól tömöríthető...
2020. jan. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálam így van összekötve, a tv/médiabox pedig UPnP/DLNA-képes hogy a fájlokat lássa a számítógép mappáiban. FHD tartalmat simán átvisz bufferelés nélkül, nagyobbat még nem próbáltam.


Ha HDMI-vel lenne összekötve azt jelentené, hogy a gépen kell elindítani a lejátszást és csak a képet viszi át - minden irányítást és beállítást a gépen kell végezni, kezdve a videó elindításával meg teljes képernyőre rakásával, bezárásával vagy tartalom váltásával ha magától nem csinálja a lejátszó. Ilyenkor a tévé csak egy távoli kijelző. A DLNA vagy UPnP viszont azt jelenti, hogy a tévén indítod el és kezeled a lejátszást, a gép csak a tartalom forrása lesz, mint egy meghajtó/mappa, minden vezérlést távirányítóval csinálsz a tévéről - főleg ha már okostévé és tud ilyet.

2020. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!