Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 4kban vegyek fel ha 1080p...

4kban vegyek fel ha 1080p felvétel kell?

Figyelt kérdés

Most szeretnék nekiállni videókat vágni, saját felhasználásra. Párommal szeretünk kirándulni, és ezt szeretném megörökíteni. Egy ipahonnal történik a rögzítés és final Cut prof tanulgatom. A kérdés hogy szeretném 1080p-ben renderelni a felvételeket. Miben érdemes felvennem?

4k 60fps vegyek fel vagy 1080p 60 fps ha mindenképpen 1080p anyagot szeretnék?


Éppen ma voltunk csavarogni és készítettem pár próbafelvételt 4k-ban de csalódottan vettem észre hogy a vágás után nem lett olyan éles mint az eredeti felvétel. Lehet beálítás probléma volt. Nem értek még hozzá.

Köszönöm a válaszokat előre is.



2020. jan. 20. 01:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért vennél fel 4k-ban, ha 1080p-ben akarod renderelni.

Nem lesz tőle jobb..

Valószínűleg a renderelésnél vesztett a minőségéből, a bitsűrűség nem mindegy a kész anyagnál.

De azt kell mondjam neked, a képminőség fontos, de a tartalom fontosabb, aki elveszik a részletekben, az épp a lényeget rontja el.

2020. jan. 20. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"a vágás után nem lett olyan éles mint az eredeti felvétel"

Próbálj a kimenő (output) videóra nagyobb bitrátát állítani (vagy jobb minőséget, nem tudom, milyen beállítások vannak.) Eleve a kiinduló videód veszteséges tömörítést használ (gondolom), azt rendereli és tömöríti vissza a szerkesztés után, ami további minőségromlást okoz, főleg ha túlságosan össze akarja nyomni.

2020. jan. 20. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
..A lényeg, hogy a felbontás mellett a bitráta is fontos.
2020. jan. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért vettem fel 4k-ban mert azt hittem a renderelés után jobb minőséget kapok. Nem értek hozzá, nekem így tűnik logikusnak.
2020. jan. 20. 09:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Oké, a 4k csak 4k-ban hozza a minőséget.
2020. jan. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1080p ben ha 1080p végeredményt akarsz..
2020. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Felesleges 4kban felvenni, nem lesz jobb.

Ha 4Kban veszel fel, megvágod, aztán abból 1080pt renderelsz akkor nyilván rosszabb lesz a minősége mint a vágatlan snittnek (" a vágás után nem lett olyan éles mint az eredeti felvétel")

Ellenben ha látod a különbséget, akkor a TVd/monitorod meg tud jeleníteni 4K-t, ergo nyugodtan renderelheted 4Kra is, Final Cut röhögve tud olyat. És így a kezdeti élesség is megmarad

2020. febr. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!