Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A telefonom Huawei Mate 20...

A telefonom Huawei Mate 20 lite! A kérdés pont betöltötte az egy éves kort a telefon és azt vettem észre, hogy az érintőképernyő nem olyan érzékenyen működik mint korábban! Létezhet ilyen? Többször meg kell nyomni, hogy reagáljon!

Figyelt kérdés
Pont most egy éves a készülék. Újonnan vettem, kártyafüggetlen. És sérülésmentes!Illetve az akkumulátora is el kezdett szórakozni.Van, hogy délután háromra lemerül! :-( És ezt is most kezdte egy évesen a fentebb említett problémával egyetemben. Normális dolog ez? Most komolyan egy évre tervezik a telefonokat? De ami fontosabb a kijelző? Miért nem olyan érzékeny és könnyen használható mint az elmúlt egy évben???
2020. jan. 21. 22:08
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

A párásodás, nedvesedés sokat ront a kijelző érzékenységén. Így pl. egy vízálló készüléket sem lehet bepárásodott kijelzővel működtetni.

Amennyiben nem vízálló, akkor viszont egy belső érintkező korrodálódhatott el, ezért nem képes rendesen kezelni az érintéseket... ez nem korfüggő. Esetleg karcosodás okozhat kisebb eltérüléseket, de nem jellemző.


Az aksik töltése fontos tényező az élettartam szempontjából. Nekem immáron 2,5 éves a készülékem a gyári aksijával és 2 napot bír, ahogy a kezdetekkor.

Mindig 20% alá merítve teljesen feltöltöm.


Bár elvileg a Li-Ion Li-Po aksik bármikor tölthetők, saját tapasztalat, hogy ha nem csak pár %-al töltődik, hanem teljesen tele, sokkal tovább bírja.

Egy ilyen aksi életciklusa 1000 töltés és minden megkezdett töltés 1-nek számít, tehát ha csak 10%-ot töltöttél rá, az is már 1 volt az 1000-ből. Ha levetted a töltőről, mert hívtak és ezt mondjuk 5x tetted 1 órán belül, akkor 5 töltési ciklust dobtál el.


Az aksi élettartamát megduplázhatod rootolt készülékkel, ha elvagy google termékek nélkül, mivel köztudottan állandó processzor és nethasználatot generálnak. Az említett 2,5 éves készülékemnél, amíg volt google, 1, max 1,5 napig bírta az aksi és rendszeresen meleg volt a készülék. Amióta nincs rajta, 2-2,5 napot simán kibír azonos használat mellet.


Szóval az aksi a háttérben futó programoktól is merülhet, a kijelző pedig vagy egy rendes letakarítást igényel (ablaktisztítóval), vagy csatlakozási problémája lehet, mivel a szalagkábel csak ragasztva van a tapi üvegre, ott a ragasztó elengedhette... esetleg ha a készülék alján/tetején (nem ismerem a konkrét típust belülről) ha enyhén nyomod az üveget és érzékenyebb lesz úgy, akkor ez a gondja. 3-5e között lehet Kínából tapiüveget rendelni.

2020. jan. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2020. febr. 1. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!