Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem megtámadta pár nappal...

A gépem megtámadta pár nappal ezelőtt egy valószínűleg kéretlen e-mailben érkezett (. reha) vírus. A személyes adatokat nem tudom hogy lehetne vissza állítani eredeti állapotára?

Figyelt kérdés

A gépem megtámadta pár nappal ezelőtt egy valószínűleg kéretlen e-mailben érkezett (. reha) vírus. Az összes személyes adatot átnevezte és titkosította. (fájlnév. Eredeti kiterjesztés. Reha) A vírus törölve lett a gépről, rendszer is újra lett rakva, de a személyes adatokat nem tudom hogy lehetne vissza állítani eredeti állapotára?

Mi lehet tenni?


A következő üzenet van minden mappában _readme.txt fájlban:

,,ATTENTION!


Don't worry, you can return all your files!

All your files like photos, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.

The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.

This software will decrypt all your encrypted files.

What guarantees you have?

You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.

But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.

You can get and look video overview decrypt tool:

[link]

Price of private key and decrypt software is $980.

Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.

Please note that you'll never restore your data without payment.

Check your e-mail "Spam" or "Junk" folder if you don't get answer more than 6 hours.



To get this software you need write on our e-mail:

helpmanager@firemail.cc


Reserve e-mail address to contact us:

helpmanager@iran.ir


Your personal ID:"



2020. jan. 28. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
Fizet és reménykedsz hogy tartják a szavuk, egyébként sehogy.
2020. jan. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mentésből visszatölteni. Többek között ezért hasnálunk külső mentést.
2020. jan. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

A legbiztosabb egy korábbi mentésből visszaállítani.

Én egy progit találtam az Emsisoft oldalán, ami elvileg vissza tudja fejteni.

2020. jan. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Az emisoft sem tudta visszaállítani..

Ki lehetne nyomozni ezeket? Szívesen megkezelném egy vascsővel az ilyet!!!👿👿

2020. jan. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Semmiképpen se javaslom, hogy fizessünk neki, sajnos ez van, tanuljunk belőle.

Nekem a fontos dolgaimról volt biztonsági másolat, nyilván így is kellemetlen a helyzet.

Tanulság:

Gyakrabban kell biztonsági mentést csinálni, tudatosabb felhasználónak kell lenni, és komolyabb vírusirtót használni. :(

2020. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hátha ők közzétettek valamit (sok dekódolót közzétesznek, hogy segítsenek a felhasználóknak):

[link]

2020. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!