Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Azt szeretném meg tudni, mert...

Csöre Károly kérdése:

Azt szeretném meg tudni, mert nem kaptam részletes választ, hogy lehet több munka füzetet kijelölni és ée egy újra megnyitott másik Excelbe át tenni 30 munka lapot? Erre nem kaptam választ amit tudnék alkalmazni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 30. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Talán, mert értelmetlen a kérdésed. Munkafüzetet úgy tudsz kijelölni, hogy egy állománykezelő programban rákattintasz az adott Excel-állományra. Ha lenyomva tartod a CTRL billentyűt, egyszerre több munkafüzetet (állományt) is ki tudsz jelölni.

Mit értesz az alatt, hogy egy másik Excel? Miért nyitnád meg még egyszer ugyanazt a programot?

A munkalapokat szerintem exportálni vagy importálni kell egy másik munkafüzetbe, de ebben nem vagyok járatos, mert én a Calc programot használom.

2020. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 CspCsj ***** válasza:

Egy Excel fájl az egy munkafüzet. (workbook)

Excel fájlon belül munkalapok vannak. (worksheet)


Munkalapok áthelyezése/másolása:

1.

Egyik fájlból (munkafüzetből) egy másikba:

- meg kell nyitni mindkét fájlt (vagy egy megnyitott mellé egy üreset nyitni)

- kijelölni a munkalapokat [link]

- áthelyezni vagy átmásolni a másikba [link]


2.

Több fájlból (munkafüzetből) összevonni munkalapokat egy fájlba (munkafüzetbe):

Ehhez makrót kell írni.

Például egy üres munkafüzetben futtasd le a következő rövid kódot, ami a megadott útvonalon lévő XLSX fájlok munkalapjait másolja bele:

Sub Munkalapok_Osszefuzese()

Application.ScreenUpdating = False

Utvonal = "F:\Excel_fájlok_mappája\"

Fajlnev = Dir(Utvonal & "*.xlsx")

Do While Fajlnev <> ""

Workbooks.Open Filename:=Utvonal & Fajlnev, ReadOnly:=True

For Each Munkalap In ActiveWorkbook.Sheets

Munkalap.Copy After:=ThisWorkbook.Sheets(ThisWorkbook.Sheets.Count)

Next Munkalap

Workbooks(Fajlnev).Close

Fajlnev = Dir()

Loop

Application.ScreenUpdating = True

End Sub


Kód forrása: [link]

2020. jan. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!