Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A linux egy hulladék?

A linux egy hulladék?

Figyelt kérdés
Mire jó? Miért jobb mint a win?
2020. febr. 1. 07:45
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
98%

Ilyen buta kérdésre ostobaság lenne bármit is mondani.

Konkretizáld, ha egyáltalán érted ezt a szót!

2020. febr. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
97%
Biztos produktív lesz ez a diskurzus.
2020. febr. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
93%
Erre számítok én is. :)
2020. febr. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
54%
Ez is egy vélemény, tartsuk tiszteletben.
2020. febr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Erre szoktak mondani, hogy a Linux is felhasznalobarat, csak megvalogatja a baratait...
2020. febr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 P.O.C. ***** válasza:
64%

Nem mondom hogy nem használható, de azért elszállni sem kell tőle. Ár/érték arányba verhetetlen ez biztos, hiszen ingyenes. De az biztos, hogy aki használni akarja, bele kell mélyülnie rendesen a dolgokba. Értsd úgy, hogy nem az a tipikus nagymama OS.

Azért azt pl elvárnám tőle, hogy egy friss telepítés után ne nyomja nekem a tearing effektet YouTube, meg bármilyen más video. Hiába van van a zárt videokártya driver is. Ráadásul egy alig pár éves konfig, ami a Windows alatt sosem csinált ilyet.

Utána kezdődött a szokásos több órás szenvedés -mind általában a hardver telepítésnél- mire fórumokat turkálva meglett a megoldás mely konfig fájlokat kell szerkeszteni hozzá. Ugyan ez volt a múltkor egy Broadcom chipsetes Wi-Fi adapternél is, amit már a legrégibb Windows is alapból felismert. Szóval kell neki még egy kis idő, mert soká fog még olyan minőségű lenni mint a Windows.

Most már lehet nyomni a mínuszokat....

2020. febr. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Alain Delon ***** válasza:
96%
Lényegében bármire jó. Maga sz Linux szó csak a kernelt jelenti, és erre építik az ún. disztribúciókat. Ezekből van jó sok, amik többé-kevésbé különböznek egymástól. Még egy disztrón belül is vannak különbségek attól függően, milyen asztali környezettel van ellátva. Ezekből is van jó pár: KDE, GNOME, LXDE, Xface stb. Ez a különböző megjelenésen kívül különböző funkcionalitásokat és szoftvereket jelent. Tehát nem "egyenrendszer" a Linux alapú disztró, mint a Win, hanem rengeteg variációs lehetőség van. Már maga ez is előny, de az is megkönnyíti a dolgot, hogy nem kényszeríti rád a frissítést, hanem akkor és úgy frissítesz, ahogy akarsz, ha nem, akkor nem. És a fejlesztők nem turkálnak a gépedben, mint ahogy a Microsoft teszi, ha úgy tartja kedve.
2020. febr. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
Egy nyílt forráskódú rendszer, bárki tudja fejleszteni és saját rendszert kiadni, én szerverekhez használom és sokkal olcsóbb és jobb, mint a Windows, aminek nem lehet megszerezni a forráskódját, bár szerintem a Windows felhasználóbarátabb, de ha IT-s területekre mész, akkor ajánlom a Linux kipróbálását.
2020. febr. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Értem, szóval itt mindenki informatikus, 0/24 a linux forráskódját fejlesztik, mert az nem windows.
2020. febr. 1. 09:14
 10/44 anonim ***** válasza:
96%

Kerdezo, ha buta vagy megerteni a valaszt, ne tegyel fel kerdest az adott temaban.


Ertem en hogy frusztralo lehet hogy nem erted mi tortenik a gepeden, mi miert (nem) mukodik adott esetben, de ettol meg lehulladekozni azt a rendszert, ami kb. a fel vilagot mozgatja, leginkabb csak egy korlatolt kisfiu hapogasa. A linux ott van a telefonodban (Android ismeros?), az okostevedben, a routeredben, a ISS-en (igen, az urallomason konkretan Debiant hasznalnak), azon fut az Amazon felhoszolgaltatasa, a Google, a Youtube, sot, a Windows Update altal hasznalt tarolo- es elosztorendszerek (!), meg a webszerverek 95 szazaleka. Szerinted meg hulladek... :) Nyilvan mindenki hulye, csak te vagy a helikopa'ter.

2020. febr. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!