Hogyan működne?

Figyelt kérdés

Vásároltam egy Acer Predator Helios 500 laptopot.

Kamionban szeretném használni, viszont a 400w-os áramátalakítom nem bírja el. Ha esetleg vásárolnék egy 1500w-t? Vagy esetleg valami egyéb más opció? Nagyon mókolni nem tudok mert bérelt a kamion.



2020. febr. 2. 12:47
 1/8 Mr. V. ***** válasza:
100%

Az átalakítók rezgőköre nem szívleli a szintén rezgőkörös tápokat.

Így pl. egy átlag laptop trafó 200-300W fogyasztása nem okozna gondot egy 300W-os átalakítónak egészen addig, amíg az tekercses lenne, de esetemben egy 5W-os telefontöltő is egyből levágja a biztosítékját az átalakítónak.


Egy kamionos ismerősömnek hasonló problémája volt, illetve sokadik 220-as átalakítója van már és a negyedik aksija a 3 éves készülékében.


A megoldás keresni egy kivénhedt (minél régebbi) szüntementes tápot, ami esetedben lehetőleg 2 aksival üzemel, azaz 24 voltos és nem 12. Az trafós. Kivezetni belőle vastag szálakon a szivargyújtóba a bemenőjét és a kimenetre pedig egy hosszabbítót átalakítani, valamint esetleg a sípolást kiiktatni.


Ez garantáltan nem melegedne túl, noha csak 300W-os.


Esetleg még próbálkozhatnál szűrt elosztókkal is a jelenlegi átalakítóddal, de nekem a szünetmentes vált be igazán.

2020. febr. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Első körben köszönöm válaszod.

Az a baj annyira nem értek hozzá, sőt nagyon nem.

Viszont én erre gondoltam :

[link]


Esetleg működhet?

2020. febr. 2. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Felejtsd el... Laptophoz csak valódi szinuszos invertert szabad használni... Az meg 100 ezres kategória. Az olcsóbb inverterek tönkre fogják tenni.
2020. febr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szivargyújtós töltő akkor gondolom kapufa lehet? (16,9A és 19.5 volt.)
2020. febr. 4. 16:23
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

jaj de qrva sok értelmes ember van itt már megint akik csak hallás alapján már a tudóskör tagjának képzelik magukat...


3 éve rendszeresen áramátalakítóval töltöttem a laptopom, telefonomat, a hangszóró is erről megy, semmi baja nem lett egyiknek se... az tény, hogy az áramátalakítók fél év alatt beszartak, de gondolom mert a legolcsóbb hulladékot vettem 5000 ért 200 w-osat, ez aztán tuti nem "valódi szinuszos".


Apám a rendes hűtőjét a hajójában módosítot szinuszos 1500wosról üzemelteti, és ugye ezt se "szabadna" elvileg, mégsincs semmi baja a hűtőnek. Ez inkább egy rohadt nagy marketing bullshit, hogy vedd meg a 100x drágábbat.


Hiába veszel nagyobb átalakítót, ha szivargyújtóba dugod akkor csak 150w vagy mennyi fog a tényleges kapacitása lenni, 1500wot nem bírna el az aljzat. Csak ha direktbe az akksira kötöd akkor lesz ~tényleges 1500 watt. Szóval ez nem játszik nagyon ha bérkamion meg nem a tiéd, mert ott azért kicsit kell fúrkálni meg megbontani a konzolokat :D próbálj meg direkt szivargyújtós laptop töltőt venni, ha nem is akkora amekkora a laptopodat tudja tölteni hogy ne merüljön le amikor használod, legalább tölteni tudod hogy pár óráig lehessen használni, aztán megint szép lassan feltölti magát.

2020. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös, a te válaszodról is sugárzik az értelem... 🤔😁
2020. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
inkább te vagy a gyökér seggarc, én tapasztalatból beszélek míg a sok gyökér itt csak a levegőbe durrogtat mert hogy ezt meg ezt mondta az xy jóska... jól van hülyegyerekek, akkor szopjatok csak be minden gyökérséget amit mondanak, az atv meg a hasonló agymosós szarokat is nektek találták ki :)
2020. febr. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem semmi vagy. 😂 Hogy felhúzod már magad egy ilyen kis dolgon. 😁 Az úton is így viselkedsz? Meg a felrakón/lerakón? Speditőrrel is így beszélsz ha valamivel nem értesz egyet? Esetleg a parkolóban a kollégákkal? Vagy csak itt van nagy arc, névtelenül és arctalanul? Annyira szánalmas vagy... 🙂
2020. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!