Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi lehet a baja? Mennyibe...

Mi lehet a baja? Mennyibe kerülhet a javíttatása?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagy számítástechnikai zseni, de leírom, hogy mik az előzmények és mi történt. (Elnézést a továbbiakban ékezet nelkul irok!)

Van egy Hp laptopom, amelynek a ventillatora elegge hangosan el kezd zugni mikor bekapcsolom. Tudom, hogy a por miatt valoszinuleg, de mivel nem lesz ebben a honapban arra keretem, hogy kitakaritassam ezert hagytam. Amikor zugott megkopogtattam a zugas helyenel es egy ido utan abba hagyta a kologtatas vegett. Ma epp jatszottunk haverral (Gta online) mikor kaptam az ertesitest, hogy kilep a szervelrol, mert nincs net. Ekkor valami tortenhetett, hiszen csak azt a wifit erzekelte, ami kozvetlenul a laptop mellett volt (jelen esetben a telefonomat raktam konkretan a billentyuzetre) es igy is 1 jelzes erossegu volz csupan. Nem tudom, hogy osszefughet-e a dolog.

Aztan nagy nehezen rajottem, hogyha a telefonom rakotom a laptopra akkor ethernet kabelkent mukodik lenyegeben es ugy jo az internet. Jatek kozben egy nagyon rovid par tized masodpercre egy feher kepet lattam felvillani es kikapcsolt.

Azota nem lehet ujrainditani, se akkumulator kivetelevel se ugy, hogy visszateszem. A tolto bemenetenel, ha a tolto bedugom akkor vilagit, ha ez jelent egyaltalan valamit.

Nagyon halas lennek, ha valaki aki ebben a temaban ot millioszor okosabb nalam elolvasna es segitene, hogy korulbelul mi lehet a baja. Mennyibe kerulhet a javittatasa ? En oszinten annyira primitiv buta vagyok ebben a temaban, hogy a laptopom markajat tudom csak, a tipusat ilyesmit nem.

Koszonom elore is!

23F



2020. febr. 12. 03:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból senki nem fogja ezt neked megmondani. Főleg hogy egy "HP" laptopról van szó amiből gyártottak 100 fajtát.


Vidd el szervizbe, vagy hívj fel egyet és kérdezd meg mennyibe kerül egy hibafeltárás.

Általában 6-10 ezer körül szokott lenni.


Aztán az ilyen esetek 90%-ban alaplap cserével indítanak, aminek a költsége kb. 30-40 ezertől indul +hibafeltárás +munkadíj +határ a csillagos ég (már ha az a baja egyáltalán).

Mivel laptopoknál gyakorlatilag minden az alaplapba van integrálva, így egyik szervizes sem fog azzal szarakodni hogy kimérje hol van a hiba.

Mondjuk szerintem kapacitásuk sem lenne rá (sem szellemi, sem technikai) hogy megtalálják melyik konkrét alkatrész mehetett tönkre.


Szerintem azért nem kapcsol be mert valami elszállt a táp-töltés vezérlőben, az meg ugye integrálva van pont ezért szoktak alaplap cserével indítani.

De ez csak egy találgatás a nagy látatlanba.

2020. febr. 12. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!