Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A Brother nyomtató tonerek...

A Brother nyomtató tonerek ingyenes visszaküldése Magyarországon is működik?

Figyelt kérdés

[link]


Elvileg kinyomtatom a címkét (a dobozban eleve adnak) ráragasztom és a postán fel tudom adni. Ezt a postán mennyire tudják? Nem fognak elhajtani? Itthon várakozik már kb. 6 toneres doboz a feladásra.



2020. márc. 3. 14:50
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Miért tennél nekik jót? Mi hasznod belőle?

Elküldöd, hogy ők megtöltsék, majd jó drágán eladják megint neked. Holott ezt te is meg tudod tenni, elviszed egy céghez, ami újratöltéssel foglalkozik. És töredék árba nyomtathatsz megint. Majd akkor küld el, ha teljesen lefutottak, elhasználódtak. Egy egyszer lefutott eredeti toner még szinte új.

2020. márc. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igazából erre nem is gondoltam. A kidobás volt a másik opció, ahhoz képest a visszaküldés és újrahasznosítás abszolút jónak tűnt. Őszintén megmondva nem is tudtam hogy tonereknél is van ilyen lehetőség, nem csak a festékpatronoknál. Újratöltött patron nem tehet kárt a nyomtatóban?
2020. márc. 4. 07:47
 3/3 P.O.C. ***** válasza:

Nem. Semmi baja tőle. Töltenek bele festék port, cserélik rajta a chip -et (ha szükséges). Igényesebb helyeken meg a hulladék tartályt is kiporszívózzák, és máris mehet tovább a műsor.

(Dolgoztam ilyen helyen, láttam hogy csinálják.)

Utána szinte új gyári toner -ed van, ami jobb mint az utángyártott. Átlag 5 eFt körül megcsinálják. Ehhez képest a gyári új toner 15-25 eFt.

2020. márc. 4. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!