Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni abban az...

Mit lehet tenni abban az esetben, ha a Telekom se szó, se beszéd elutasította a laptoprendelésem? Teljesen ki vagyok borulva!

Figyelt kérdés

Tanulás céljából kinéztünk egy laptopot a szüleimmel közösen, egy Lenovo készüléket, meg is rendeltük, ám csak a megrendelés leadása után szóltak, hogy már nincs raktáron a gép, és elvileg nem is lehetne megrendelni. No sebaj, szüleim belementek az ügyintéző ajánlatába, miszerint választhatunk egy másik laptopot. Í

Így is lett, a HP Pavilion 14 (2019) mellett döntöttünk, olyan délután 4 óra magasságában vissza is jeleztük ezen igényünket a cég felé, amit elvileg rögzítettek, s mondták, este 6 óra körül újra felhívnak ŐK minket, hogy megbeszéljük a részleteket. Erre...

Édesanyámnak kellett este 7 órakor betelefonálnia hozzájuk, és öt ügyintéző kellett ahhoz, hogy véglegesítsék a rendelést. Tegnap még mindent rendben találtak, a szerződéseket megkötötték, anyukám a hűségidejét és a Magenta1-es előfizetését is meghosszabbíttatta a biztonság kedvéért, és olyan este 8 körül mondták, hogy oké, kb. 1-1,5 hét múlva hozzák ki a laptopot.

Sajnos viszont ma értesítették édesanyámat, hogy elutasítják a megrendelését, mivel valami hiba van a szerződésben. Ezt is csak SMS-ben küldték ki neki, telefonálni pedig még nem volt ideje, mivel délutános.

Azt szeretném kérdezni, hogy mitévő legyek most? Az egyetlen reményem az volt a távoktatásra, hogy megkapjam azt a laptopot, ugyanis amiről most tanulok, az már 12 éves, és rengeteg olyan hibája van, ami miatt bármikor tönkremehet (tegnap is csak úgy fogta magát és ki-bekapcsolt), és amennyi pénzt elvinne a felújítása, inkább egy új készülékre fordítanánk azt a pénzt. Édesapám szó szerint őrjöngött, mikor meghallotta a hírt, én meg őszintén kétségbe vagyok esve, mert bármikor előfordulhat, hogy itt maradok gép nélkül, a telefonom őszintén szólva nem arra lett kitalálva, hogy Discordozzak, Skypeoljak, MS Teamsszezzek rajta, a nővérem laptopját pedig nem kérhetem el állandó jelleggel, mivel ő most fog érettségizni.

Ha van bármi ötletetek, vagy hasznos tanácsotok (tehát van-e olyan megbízható oldal, ahonnan [lehetőleg ezt a típusú] laptopot lehet rendelni stb.), ami segíthetne nekem ebben a helyzetben, nagyon hálás lennék azért, ha megosztanátok velem! <3


16/L



2020. márc. 23. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért kéne PONT onnan rendelni? Ezeregy másik webshopból is lehet.
2020. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jó, értem én, hogy lehet akár a Szíriuszról is renelni, azonban nem iagzán vagyok az online vásárláshoz szokva, és hogy őszinte legyek, nem igazán találtam bizalomgerjesztő webshopokat. A Telekomban (legalábbis eddig) bíztunk, és tegnap még semmi gond nem volt a rendeléssel...

Mindegy, valószínűleg szerződésbontás lesz a vége ígyis-úgyis, szóval, ha valaki tud megbízható webshopokat, akkor nyugodtan írja le kommentben.

2020. márc. 23. 15:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondlom a részletfizetés miatt akartatok a telekomtól gépet venni.

Nos, ezer másik helyen lehet venni hitelre laptopot.

csak egy munkáltatói igazolás kell hozzá, meg kb fél óra az üzletben még helyben elbírálják a hitelkérelmet.

De ha nem akartok kimozdulni, akkor a legtöbb számítástechnikai webshopban online is lehet intézni részletfizetést.


"telefonálni pedig még nem volt ideje, mivel délutános."

Akkor majd ha lesz ideje megkérdezi, miért nem felet meg a szerződésnek.

2020. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A Telekom az egyik leglehúzósabb cég az országban, a kutyámnak nem vennék tőlük tápot, nem hogy laptopot.


Csak két jó példa, nem reklám gyanánt:

laptop.hu

notebook.hu

2020. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! <3
2020. márc. 23. 16:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Cipőt a cipőboltból!!!


Régi mondás de látom még ma is nagyon aktuális.

A Telekom pedig legfőképp telefon, internet, tv szolgáltató.

2020. márc. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!