Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Veszteségmentes tömörítés és...

Veszteségmentes tömörítés és a tömörített anyag kiírása CD/DVD-re?

Figyelt kérdés
Üdv! Van kb 20 GB egyetemi anyagom összegyűjtve, amit nem szeretnék tovább a gépen tárolni, de a lomtárba sem helyezném még. Kérdezném a hozzáértőket, hogy hogyan tudnám a mappáim tartalmát (pdf,doc,mp3,jpg formátumok)veszteségmentesen tömöríteni (winrar van)? Illetve ezt követően a tömörített állapotot ki tudom e írni CD-re vagy DVD-re? (Nincs egyéb külső tároló egységem, ami ennek a mennyiségben a befogadására képes lenne)

2020. márc. 27. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

kisebb egységekbe bontsd le és úgy tömörítsd :)


a dvd-re írás meg már kb úgy működik mintha pendrivera másolnál :) win10esetében

2020. márc. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tömörített fájlokat nincs értelme tovább tömöríteni (jpg, mp3). Nem nyersz vele semmit.

20 GB az olyan 5-6 DVD lemez.

Win10 alatt egyszerűen lehet megírni, de választhatsz a rengeteg ingyenes, és fizetős DVD író program közül is.

2020. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Win7 az op. rendszerem egyébként.

Így átgondolva, akkor lehet jobban jövök ki, ha veszek egy 32 GB-os pendrive-ot, mintha DVD írása adom a fejem.

2020. márc. 27. 11:22
 4/5 anonim ***** válasza:

A 2TB HDD egyik 'sarkában' szoríts neki egy kis helyet.

2020-ban már nem életszerű a problémád hogy floppyn vagy DVD-n tárold...

2020. márc. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, de azért így tettem fel a kérdést, mert épp nincs erre külön 30 ezrem. :) Végülis megoldottam másképp ideiglenesen.
2020. márc. 31. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!