Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Eltűnhet pendrive-ról anyag?

Eltűnhet pendrive-ról anyag?

Figyelt kérdés

Tegnap pendrive-ról dolgoztam egy napok óta rajta lévő anyagon, folyamatosan mentettem. A vége felé a gép kissé furcsán viselkedett, majd a munkám végeztével lezártam.

A pendrive-on lévő anyagot ma meg szerettem volna nyitni, de olyan, mintha teljes mértékben eltűnt volna, nem találom az anyagot.

Mi történhetett? Meg tudom még találni az anyagot?



2019. márc. 30. 09:26
 1/5 Dongaben ***** válasza:
100%
Pendrive-on nem szabad fontos adatot tárolni, ha nincs róla mentés biztosabb helyen.:( Ha, már megtörtént a baj, akkor nézd meg másik géppel, vagy, ha ott sem látszik, akkor Pl. "Recuva" programmal próbáld elővarázsolni.
2019. márc. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A CD-DVD még mindig ezerszer biztonságosabb. Most az a trend, hogy mindenkit átakarnak terelni a pendriveokra,memóriakártáykra, pedig sokkal sérülékenyebbek és instabilabbak mint a DVD. Ha pl. jön egy hirtelen áramkimaradás, már az tönkreteheti őket az adatokkal együtt.
2019. márc. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

"Meg tudom még találni az anyagot?"

Esetleg megpróbálhatsz valamilyen helyreállító programot - mint például a Testdisk: [link] vagy a Recuva: [link] - arra ügyelve, hogy a helyreállítást egy másik meghajtóra csináljad.


De nota bene: sosem tárolunk semmit kizárólag egy példányban. Mentsük le a gép helyi meghajtójára, külső merevlemezre, felhőtárhelyre, stb... is.


#2:

"A CD-DVD még mindig ezerszer biztonságosabb"

Lemez rothadásról, bronzosodásról nem hallottál még?

[link]

[link]


"Ha pl. jön egy hirtelen áramkimaradás, már az tönkreteheti őket az adatokkal együtt."

Az áramkimaradás nem igazán okoz problémát, ha nincs épp írási/törlési művelet rajta (és feltételezzük, hogy normális tápegység van). A gondot inkább az okozza, hogy a szilárdtest-alapú flash meghajtók (ide tartoznak az SSD-k is) adott írási/törlési (akár 10000-100000-t: [link] ) ciklust képesek elviselni.

2019. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, a Recuva segített:).
2019. márc. 30. 12:24
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

""A CD-DVD még mindig ezerszer biztonságosabb"


Lemez rothadásról, bronzosodásról nem hallottál még?"


Hallani hallottam, de még sosem láttam ilyet, pedig már az elmúlt 20 év alatt kiírtam néhány ezer lemezt és nagyrészük mai napig működik.. De elromlott pendriveokat, HDD-ket és SSD-ket már tömegével láttam.

2019. márc. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!