Bakó Zaránd Benedek kérdése:

Milyen PC-t vegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Annyira gagyi gépem van, hogy a Roblox is néha 13 fps-en fut. Szeretnék venni egy Gamer PC-t ami 150ezer forint alatt van. Aki tud nekem segíteni, köszönöm!

#vásárlás #PC #Gamer #150ezer forint alatt
2020. márc. 29. 10:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

AMD RYZEN 5 1600 AF 30k

MSI B450m pro MAX 22k

2x8gb +3000MHz RAM 25k

ASROCK RX 570 8GB 52k

1 TB HDD 12k

Cooler Master MWE 500W 15k

Zalman S2 10k


Végösszeg: 160k


Egy erősebb, modern, minőség, fejleszthető gépet hoztam össze, mint te;)

2020. márc. 31. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Itt egy videó mennyivel versenyképesebb konfigot hoztam össze:


[link]


Ugye aki nem PCX-es videókból van a szakértelme.......

2020. márc. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Adam1c1 ***** válasza:
Jól van. Lelked rajta. Ha nem fogja elfogadni a konfig a ramot. (mert ugye nem írtad oda milyen márka) de 25.000 ért 2x8 GB 3000Mhz képzelem milyen minőség lehet. Egyébként teljesen fölösleges neki 16GB ilyen hardverek mellé. Ez tökéletesen látszik a belinkelt vidódban is amúgy. Nem mellesleg abban egy intel core i7-8700K került a kártyák mellé. Én egyébként nem mondtam, hogy az RX570 ne lenne erősebb a GTX1050Ti -nál, de pont olyan fölösleges mellé a Ryzen processzor 12 logikai szála, mint egy RX570 -nek 8GB VRAM. Tudod egy dolog kártya teszteket nézni, és egy másik dolog AMD felhasználóként szembesülni a különböző anomáliákkal, mint azzal, hogy jé stabil 60FPS-em van, de valahogy mégis szaggat ez a szar. Én szeretem a PCX videókat is, mert k pl elmondják miből jön vissza több hibás termék, vagy mikkel állnak néha szembe egy - egy AMD gép tesztelésénél. Egy biztos. Én AMD-t akkor sem fogok ajánlani senkinek, ha az elméletileg erősebb, mert aztán majd jön a panasz, hogy hát ezt csinálja a gép,meg azt .
2020. márc. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

RX 570-nek nem elég a 4gb VRM és ha elfogy

Droppok lesz.


8gb RAM ha elfogy szintén droppok lesznek.


4mag/4mag szinten nem elég és stuttering lesz.


Szóval ne csodálkozz a 60fsp mellet laggolt a játék, ha nem bírod felfogni egy optimalizáltság fogalmát.

2020. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Adam1c1 ***** válasza:
Legalább a saját belinkelt videódnak ne mondj már ellent. Hol használ benne többet 8GB ramnál !? Sehol, mert ezen a teljesítményen nincsen rá szükség. VRAM ugyanez . Nem fog többet használni 3-4 gigánál, mert a kártya gyenge hozzá. Az órajel kevés. Parasztvakítás bele 8 giga ram. Van az a szint, ahol már észszerű, de ez nem az. Ha a monitorod 60Hz -es, és használod a Vsync-et, akkor ez a konfig nem fog megenni 8GB ramot se, pláne nem VRAM-ot. Mellette viszont stabil lesz a játékmenet. Nem kell stuttering-től, meg droptól tartani.
2020. márc. 31. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Létezik olyan, hogy multiplayer és ott nem elég a 8gb RAM pl.:GTA 5,BF5,PUDG,COD WARZONE.


RX 570 tudom, hogy nem használja ki, mind a 8gb-t, de VRM igényes játékoknál meghaladja a 4gb-t.


De egy olyan értelmi színvonalon lévő lénynek, aki GTX 1050TI-t javasol 2020-ban 50k-ért tudom nem fogja fel a dolgokat.

2020. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Adam1c1 ***** válasza:

Nos, először is ajánlom figyelmedbe ezt a linket. Finoman szólva is elhasal benne a Ryzen procid.

[link]

Másodszor pedig 150.000 forintból nem épünk 2020-ra Gamer gépet, de ha mégis, szerintem elég érthetően leírtam, hogy én a magam részéről soha nem fogok AMD kártyát ajánlani, mert nem bízom bennük. és nem vitatkozom azon, hogy melyik az erősebb. A srác olyan játékokkal játszik jelenleg, mint a Roblox. Nem tartom túl valószínűnek, hogy gondjai lettek volna a 1050Ti-al, vagy hogy a PubG lett volna a következő, amivel játszani akar.

2020. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Adam1c1 ***** válasza:

Amúgy igen, valóban ésszerűbb lett volna egy GIGABYTE GeForce GTX 1650 OC 4GB . Azonos árban vannak, és még az RX570-nél is erősebb.

[link]

Eszembe se jutott, hogy ilyen jó árban van. de hála neked, kiderült :-)

2020. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen GTX 1650 már sokkal jobb, de még mindig az RX 570 jobb választás.

[link]


Én nem a sima 1.generációs R5 1600 javasoltam, aminek valóban szar a memória kezelése és az 1 magos teljesítménye is gyenge, hanem az "AF" verziót ami valójában egy RYZEN 5 2600 olcsóbban, átcímkézve.


Neked gondolom az FX-el volt próblámád, de ez már RYZEN.

2020. márc. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Adam1c1 ***** válasza:

Értelek. Majd utánanézek. nem hallottam még róla.

Ami a két kártyát illeti, elvileg a Testing games Youtube csatorna megbízható, és náluk más számok jöttek ki, de elfogadom. rendben van.

Én akkoris maradok intel & nvidia párti.

A választás joga majd a kérdezőt illeti meg.

2020. márc. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!